Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

X. kolo HEL U19-aj v Košiciach prehra Pruského

X. kolo HEL U19-aj v Košiciach prehra Pruského HOKEJBAL   28.10.2019

ŠK98 Pruské prehráva s Košicami 5:0 (1:0,3:0,1:0)

Túto sobotu odohrali juniori ŠK 98 Pruské šiesty extraligový zápas a to s Košicami. Zápas bol od začiatku vedený v miernom tempe. Keďže na strane Košíc bola početná prevaha, dalo by sa povedať že zo strany Pruského šlo o taktické „vyčkávanie“ a snaha o rozloženie síl. Prvý gól padol už v štvrtej minúte keď druhú formáciu potočili Bodi s Longauerom a premenili na 1:0 . Prvá tretina bola bohatá aj na šance Pruského, ktoré však napokon úspešné neboli.  Stav po prvej tretine 1:0 pre domácich.

Hneď na začiatku druhej tretiny padol druhý gól opäť do brány Pruského, keď sa do prečíslenia dostáva Jencuš v kombinácií s Čirčom a v prečíslení 2 na 1  Čirč zvyšuje na 2:0 . V 21. minúte muselo Pruské opäť čeliť dvom minútam v oslabení, keď sa Faktor nechal vylúčiť za sekanie. V 22. minúte Pruské inkasuje gól v oslabení, v poradí tretí, keď Suchomelová lapačka nestačila na Kasčákovú strelu. Na štvrtý gól sa nemuselo dlho čakať, už v 27 minúte Suchomel pochybil a inkasuje gól pomedzi betóny. Gól dáva opäť Jencuš, nahráva Čirč. V tridsiatej minúte brankár Košíc vychytal Backovu strelu z prvej po nahrávka medzi kruhy od Faktora. Šance zahodili aj Čerepan po nahrávke Pagáča keď loptička minula vinkel len o centimetre a Šatka, ktorý sa dostal do nájazdu, ale brankár šancu aj v tomto  prípade zmaril.

Na začiatku tretej tretiny v 40. minúte padá piaty gól, strelcom opäť Longauer, ten tečoval letiacu strelu pred bránkou a tá sa stala nechytateľnou. Potom Suchomel „ukradol“ Longauerovi hattrick spred očí, keď po nahrávke pred prázdnu bránu šancu zmaril. Celý zápas bol prakticky vyrovnaný, či z hľadiska hry, trestov alebo striel na bránu, avšak šťastena stála na strane Košíc. Pruské prehráva s Košicami 5:0.

Zostava ŠK 98 Pruské: Obrancovia- Pagáč P „C“ 28, Kurtiš M 10, Baláž A 24, Backo A 13,
                                        Útočníci: Šatka J 88, Rajníček L 27, Urbánik A 20, Faktor S 55,