Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Počas víkendu pokračovala aj ženská Hyundai extraliga

Počas víkendu pokračovala aj ženská Hyundai extraliga FLORBAL   29.09.2020

Hráčky ŠK 98 Pruské majú za sebou ďalší hrací víkend.

Po takmer pol roku, kedy sa naposledy stretli s hračkami Nitry v play off si s nimi opäť zmerali sily. Už po prvej tretine však naše hráčky prehrávali 2:0. V tej druhej domáca Nitra zvýšila svoj náskok na 4:0, ku koncu tretiny však dokázala Ivana Hrehušová prekonať domácu brankárku po prvýkrát. Aj napriek viacerým presilovkám, ktoré naše hráčky mali, nedokázali vyrovnať  skóre tohto zápasu. V poslednej tretine opäť Nitra zvýšila svoj náskok o jeden gól. Na konci zápasu  ešte gól  zaznamenala Hrehušová, ktorá už iba zmenila výsledok na konečných 5:2.

Zhodnotenie hráčky zápasu Ivany Hrehušovej: "Z našej strany to nebol veľmi dobrý výkon, nehrali sme koncentrovane 60 minút. Miestami sme nehrali ani tímovo. Šesť nevyužitých presiloviek hovorí za všetko. Súperovi gratulujeme, zaslúžene vyhral. Musíme sa poučiť z chýb a aspoň vieme na čom máme zapracovať."

Po sobotňajšej prehre v nedeľu Prušťanky vycestovali do Bratislavy. Tento zápas bol veľmi dôležitý pre oba tímy, ktoré zápas odštartovali opatrne. V prvej tretine Pruské viedlo 0:1 po góle Kataríny Jurčekovej. Po druhej už naše hráčky viedli 1:4, kedy si bratislavské hráčky dali vlastný gól a dva zaznamenala Ivana Hrehušová. Počas záverečnej tretiny sa do štatistík ešte zapísala Michaela Žikavská a zápas tak skončil 2:5 v prospech našich hráčok.

Po 4 zápasoch majú tak na konte 2 prehry a 2 výhry, a nachádzajú sa na 4 mieste v tabuľke Hyundai extraligy.