Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

ZEX: Sme majstri Slovenska 2015/2016!

ZEX: Sme majstri Slovenska 2015/2016! FLORBAL   30.03.2016

Nakoľko sme si zo zápasov z východu priniesli jednu výhru, cieľom bolo vyhrať oba domáce finálové zápasy a tak ukončiť túto skvelú sezónu na domácej palubovke, čo sa nám aj podarilo a tak sme sa po tretí krát stali majstrom Slovenska vo florbale!

ŠK 98 Pruské - FBK Kométa Spišská Nová Ves

4:3

(0:1;0:2;4:0)

Tretí finálový zápas sa začal v obvyklom čase o 16:00 v Dubnici nad Váhom, na ktorý si našlo cestu niečo cez 200 divákov. Zápas začal z našej strany veľmi zle, keď sme sa nedokázali gólovo presadiť a súper nám uštedril tvrdé rany v podobe vedenia 3:0 počas prvých dvoch tretín. Náš útok vždy stroskotal na koncovke, v prvých dvoch tretinách sme počuli až 6x zazvoniť konštrukciu brány a fanúšikovia z východu už netrpezlivo čakali na tretiu tretinu. V pomerne vysokom počte divákov sa našli aj skvelí fanúšikovia nášho tímu, ktorí dievčatá povzbudzovali aj napriek nepriaznivému stavu a tak ich hnali k úspechu.

Náš tím naštartovala ako prvá Dominika Hlaváčová, ktorá strelou spoza polovice ihriska prekonala hosťujúcu brankárku a tak nabudila dievčatá k ofenzívnejšej hre. Už o necelé 4 minúty znižovala na rozdiel jedného gólu Veronika Dobrodejová, ktorá zlomila svoj gólový blok a o vyrovnávajúci gól sa o 2 minúty postarala Ivana Hrehušová. Aj napriek tomu, že sme boli v prvých dvoch tretinách lepším tímom, nedokázali sme sa strelecky presadiť, čo sme si kompenzovali v 3. tretine, keď nám vychádzali útočné akcie a dievčatá mali jasný cieľ - vyhrať! Približne 1 a pol minúty pred koncom 3. tretiny hosťujúca hráčka faulovala jednu z našich útočníčok a tak nám Spišská Nová Ves ponúkla trestné strieľanie, ktoré bez váhania premenila Andrea Šidlová. Hráčky zo SNV sa ešte pokúšali prekonať našu brankárku Krištofovú, no tá odmietla akékoľvek zaváhanie a posunula náš tím jednu výhru od zisku majstrovského titulu.

Zaujímavosťou je, že naša pozorná obrana nedala šancu P. Hudákovej na strelenie gólu, no taktiež jej znemožnila aj asistovať na akýkoľvek gól Spišskej Novej Vsi a tak po prvý krát v sezóne odchádza táto hráčka bez bodu zo zápasu.

3:2

(1:1;1:0;1:1)

Zápas v nedeľu sa mohol stať rozhodujúcim v tejto sezóne, cestu do Dubnickej haly si okrem približne 250 divákov našli aj zástupcovia SZFB pán Granec a pán Kunštek, ktorí boli pripravení na odovzdávanie medailí, v prípade nášho úspechu. Zápas začal pomerne vyrovnane, Spišiačky si nemohli dovoliť inkasovať, no Ivana Hrehušová, ktorá nastrielala v tomto playoff 25 gólov bola proti a tak otvorila skóre zápasu. K. Hudákovej sa ešte podarilo v 16. minúte po zmätku v obrane vyrovnať, no ani to nenaštartovalo SNV k ďalším gólom. V druhej tretine sme znovu začali tlačiť na bránu hostí, boli sme jasne lepším tímom a v 8. minúte zmiatla obranu hostí Šidlová, ktorá sa obtočila okolo brány a backhendom prekonala pri žŕdke hosťujúcu brankárku. Spišiačky dokázali odolávať veľmi dlho, hosťujúca brankárka si vybrala asi najlepší deň vo svojej hráčskej kariére, keď dokázala zneškodniť desiatky striel na bránu a tak podržať svoj tím. V tretej tretine sme opäť nemohli dostať loptičku za chrbát Dupčákovej, no do vedenia o 2 góly nás v 14. minúte dostala Reseková strelou od polovice ihriska. O minútu neskôr sa ešte podarilo Kláre Grossovej znížiť na rozdiel jedného gólu, no skvelá Krištofová zabránila všetkým ďalším pokusom a aj napriek poslednému nátlaku na našu bránu pri powerplay hostí neinkasovala a tak priviedla náš tím ku tretiemu majstrovskému titulu v ženskej extralige!

Táto sezóna bola pre naše dievčatá veľmi úspešná, prijali sme do tímu niekoľko nových hráčok, ktoré sa snažili vybojovať si miesto v stabilnej zostave a počas priebehu sezóny sme dokázali vybudovať 3 vyrovnané útoky, ktoré robili vrásky na čelách našich súperov. Veríme, že náš tím zostane pri týchto skvelých výkonoch aj v ďalších sezónach a popri našich dievčatách, ktoré hrávajú už viac ako 12 rokov tento krásny šport môžme dodávať motiváciu a skúsenosti mladým talentom v našom tíme, ktoré budú tvoriť budúcnosť florbalu na Slovensku.

O pár dní Vám prinesieme článok, v ktorom sa dievčatá jednotlivo vyjadria o priebehu sezóny. Sledujte našu facebookovú a webovú stránku pre viac informácii!