Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

ZEX: Po 5 zápasovom boji postupujeme do finále!

ZEX: Po 5 zápasovom boji postupujeme do finále! FLORBAL   31.03.2017

V semifinále sme bojovali o finálovú miestenku s neďalekou Nemšovou, s ktorou sme museli odohrať 5 zápasov, no z postupu sa radovali naše dievčatá po výhre 10:3 na domácom ihrisku.

ŠK 98 Pruské - NTS Nemšová

5:6

(0:0;2:2;3:3;0:0;0:1sn)

Prvý semifinálový zápas sme museli odohrať netradične v Trenčíne, nakoľko športová hala v Dubnici nad Váhom bola obsadená. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, nedarilo sa nám v koncovke a robili sme zbytočné chyby, ktorými sme si všetko komplikovali. Zápas sa pretiahol až do predĺženia, v ktorom sme nedokázali skórovať a tak o všetkom museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorom boli úspešnejšie naše súperky z Nemšovej a tak sa zrodila prvá prehra nášho tímu po 21 (!!!) zápasoch.

7:6

(1:0;1:4;5:2)

Druhý semifinálový zápas sme taktiež nehrali na domácej pôde, tentokrát sme museli vycestovať do Púchova. Zápas nám opäť od začiatku utekal, súperky nás zaskočili svojou hrou a na začiatku tretej tretiny sme prehrávali už 2:5. Obrat nastal už v 9. minúte po góle Veroniky Dobrodejovej, následne Janky Troškovej a 2x Ivany Hrehušovej. Nemšovankám sa ešte podarilo vyrovnať na 6:6, no Andrea Šidlová necelú minútu do konca spečatila našu výhru gólom na 7:6.

NTS Nemšová - ŠK 98 Pruské

4:6

(3:4;0:1;1:1)

Tretí semifinálový zápas sme odohrali v Nemšovej, ktorý sme zvládli aj napriek tomu, že sme opäť v priebehu prvej tretiny prehrávali o 2 góly. Dokázali sme v priebehu 2 minút streliť 3 rýchle góly a následne udržať vedenie až do konca zápasu.

8:6

(4:1;3:2;1:3)

V štvrtom zápase sme mohli spečatiť náš postup do finále, no nestalo sa tak. Nemšová bola opäť lepším tímom v prvej tretine, súperky nám dokázali nastrieľať až 4 góly počas prvej dvadsaťminutovky a trojgólový náskok sa nám už ťažko dobiehal.

10:3

(3:1;4:0;3:2)

Rozhodnúť sa muselo v piatom zápase, ktorý sme odohrali v domácom prostredí v Dubnici nad Váhom pred zrakmi takmer 300 fanúšikov. Atmosféra bola skvelá, oba fankluby ukázali, že odkážu podporiť svoj tím, no tí naši sa radovali viackrát. Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, do brány nastúpila Karolína Krištofová po zranení, rozohrávka bola presná a toto bol ten kombinačný florbal, na ktorý sa dá pozerať. Posledné 3 semifinálové zápasy rozhodovali českí rozhodcovia, ktorí tolerujú kontaktnejšiu hru telom a tak bola hra o niečo viac dynamická, čo nám vyhovovalo.  Zápas skončil 10:3 a následne pán Daniel Granec, prezident SZFB, odovzdal medaily za 3. miesto Nemšovej a naše dievčatá sa radovali z postupu do finále! Záznam posledných 5 minút z LIVE  vysielania si môžte pozrieť na našej FACEBOOK stránke!