Slider

foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.
foto
Štvrťfinále U20 Naši juniori štartujú svoju štvrťfinálovú púť
foto
Rozhovor so Sofiou Hambálkovou Sofia Hambálková sa nám predstavuje
foto
Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Matches

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY
Žiadne najbližšie zápasy.

SPONSORS

Základnú časť sme ukončili výhrou nad Ružinovom

Základnú časť sme ukončili výhrou nad Ružinovom HOKEJBAL   31.03.2019

Leaders Ružinov - ŠK 98 Pruské 2:6 (2:1, 0:1, 0:4)

Posledné kolo SHbE sme uplynulý víkend odohrali v Bratislave s Leaders Ružinov. Hoci k udržaniu si piatej priečky nám stačila aj remíza, my sme chceli svoje postavenie potvrdiť víťazstvom. Úspešnejší vstup do stretnutia mal lepší domáci Ružinov, keď v 6. min. sa ujal vedenia gólom Baláža, ktorý tečom v bránkovisku za Mišovca usmernil Polákovu prihrávku. O 2. min. neskôr v 8. min. po rýchlom útoku prvej pruštianskej formácie vyrovnal Vozár na 1:1. Lepšiu pozíciu do ďalšieho vývoja stretnutia si v 13. min. vybojoval opäť  Ružinov, keď v presilovke Andris na 3x dorazil Bebalovu strelu do pruštianskej bránky.

Druhú tretinu začali lepšie hostia a vytvorili si územnú prevahu. Tú aj korunoval v presilovke vyrovnávajúcim gólom v 20. min. opäť Vozár, ktorému asistovali Balga s Krčmárikom. Prušťania aj naďalej dobíjali domácu bránku, zatiaľ čo domáci ohrozovali Mišovca len sporadicky.

Tretia tretia sa odohrávala prevažne v réžii Pruského. To sa v 35. min. gólom Balgu ujalo vedenia 2:3, čím sa dostala na ich hokejky pohoda, čo potvrdili svojou hrou a v rozmedzí 40. - 41. min. pridali ďalšie 3 góly. Najskôr Cíbik tečoval Vozárovu strelu, následne sa blysol skvelým blafákom Ilončiak a skóre stretnutia uzavrel Vozár svojim tretím gólom. Pruské víťazstvom potvrdilo svoje postavenie na piatej priečke a v 1. kole play-off sa stretne s Protef Považská Bystrica. Na domácom ihrisku sa predstavia  13. 4. 2019 o 13:00.

Góly ŠK 98: VOZÁR (Cíbik, Balga), VOZÁR (Balga, Krčmárik), BALGA (Vozár, Valášek),  CÍBIK (Vozár, Valášek), ILONČIAK,  VOZÁR (Balga, Cíbik)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel - Tichý, Krčmárik, Doskočil, Valášek, Pagáč D - Vozár, Cíbik, Balga, Ilončiak, Rusnák, Gálik, Bielik, Buday, Pagáč P, Ďuriš

Ohlasy po zápase:

Marián GREGORÍK (tréner ŠK 98): "Náš ciel bol jasný, nepozerať na výsledky ostatných zápasov a z Ružinova si odniesť všetky body. Prvá tretina nebola z našej strany dobrá, moc to bolo také otvorené a behavé hore-dole. Od druhej tretiny to bolo lepšie, dôležité bolo, že sme v druhej tretine neinkasovali, pred treťou tretinou sme si povedali, že do toho dáme všetko. Dali sme pekné góly, myslím, že sme v poslednej časti dominovali a dobre sme sa naladili na prvé zápasy Play-Off."

Milan VOZÁR (ŠK 98, strelec troch gólov): Do zápasu s Ružinovom sme išli s cieľom zvíťaziť, čo sa nám v konečnom dôsledku aj podarilo. Aj preto sme boli po zápase skokojní. No zápas to bol náročný, v hale v Ružinove bolo dosť horko a tempo bolo vysoké. V zápase sme 2 krát prehrávali a zlomiť sa nám ho podarilo až v tretej tretine. Len škoda ze sme si víťazstvom nepolepsili v tabuľke a nezačíname play off doma, ale sme radi ze sme sa rozlúčili so základnou časťou víťazne. Základná časť je teda minulosťou a my už sa psychicky aj fyzicky pripravujeme na štvrťfinále proti Považskej Bystrici.

Kráľom strelcov sa stal so 17 presnými zásahmi Milan VOZÁR. Tento Prušťanský útočník vyhral aj kanadské bodovanie, keď so ziskom 37 bodov (17+20) predbehol svojich spoluhráčov z útoku Marcela Cíbika, ktorý získal 36 bodov (15+21) a Róberta Balgu, ktorý zaostal za víťazom o 2 body a dosiahol 35 bodov (14+21).
Toto útočné tri dosiahlo počas 22 zápasov základnej časti neuveriteľných 108 kanadských bodov! Gratulujeme!