Slider

foto
Rozhovor so Sofiou Hambálkovou Sofia Hambálková sa nám predstavuje
foto
Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
foto
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
foto
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

Matches

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY
Žiadne najbližšie zápasy.

SPONSORS

ZEX: Cenný skalp vicemajstra!

ZEX: Cenný skalp vicemajstra! FLORBAL   31.10.2016

Na programe 5. a 6. kola sme na domácom ihrisku privítali v sobotu hráčky Banskej Bystrice a v nedeľu sme si zopakovali minuloročné finále so Spišskou Novou Vsou. Oba zápasy sme úspešne vyhrali a tak zostávame neporazeným tímom na čele tabuľky ZEX!

ŠK 98 Pruské - FBK BCF Banská Bystrica

10:2

(3:0;6:1;1:1)

Do zápasu s Banskou Bystricou sme nastupovali s jasným cieľom vyhrať, kedže súperky túto sezónu zatiaľ nevybojovali ani bod. Zápas začal vlažným tempom, skóre zápasu otvorila Andrea Šidlová a následne nastal hlboký útlm až do 18. minúty, kedy zvýšila na 2:0 Veronika Dobrodejová a neskôr pridala svoj druhý gól Andrea Šidlová. Prvú tretinu sme odohrali na polovici súpera, no chýbala nám istota na hokejke a presnosť v koncovke.

Druhá tretina bola gólovo najzaujímavejšia, postupne sme nastrieľali až 6 kúskov za chrbát hosťujúcej brankárky, no bohužiaľ raz sme inkasovali. Už v prvej minúte využila presilovú hru Ivana Hrehušová, v 9. minúte zakončila hattrick Šidlová a ďalšiu presilovku v 13. minúte využila Hrehušová. Na začiatku 14. minúty hosťujúca Pienčaková znížila na 6:1, no naše dievčatá sa nenechali zastrašiť a vzápätí Lenka Dobrodejová a Ivana Hrehušová zvýšili na 8:1. Bachorcová ešte 2 sekundy pred koncom druhej tretiny kozmeticky upravila skóre na 9:1.

V tretej tretine sme sa herne trápili, dokázali sme sa presadiť iba raz z hokejky Hrehušovej a skóre uzavrela v 15. minúte Pienčaková na 10:2.

ŠK 98 Pruské - FBK Spišská Nová Ves

8:6

(1:3;3:2;4:1)

Divácky zaujímavejším zápasom bola repríza minuloročného finále, ktorú si prišla pozrieť takmer stovka divákov. Na úvod sme sa už v prvej minúte ujali vedenia 1:0 po strele Lenky Dobrodejovej, no v takýchto zápasoch vedenie o gól nič neznamená. Hra sa prelínala zo strany na stranu a bolo len otázkou času, ktorý tím pridá ďalší gól. O vyrovnanie sa v 13. minúte postarala Kristína Hudáková a taktiež v 16. minúte zvýšila na 1:2. Prenechanie kúsku priestoru sestrám Hudákovým znamenalo inkasovanie aj tretieho gólu po strele Pavlíny Hudákovej od polovice ihriska.

V druhej tretine sme mierne zmenili štýl hry, dôraznejšie sme bránili hosťujúce hráčky a snažili sme sa aktívnejšie napádať Dupčákovú. V 5. minúte strelila kontaktný gól Ivana Hrehušová, v 13. minúte využila presilovú hru Janka Trošková a do vedenia nás poslala v 15. minúte znovu Hrehušová. Hosťujúce hráčky však dokázali využiť naše individuálne chyby a tak sa znovu dostať do vedenia po 2 góloch Kristíny a Pavlíny Hudákovej.

Tretia tretina bola z našej strany najaktívnejšia. Darilo sa nám v rozohrávke a taktiež v koncovke. Vylúčenie za hrubosť na strane hostí využila v 3. minúte Hrehušová a tak sa začínalo odznovu. Hosťujúcim hráčkam v tretej tretine ubúdali sily a vtedy sme mohli stupňovať náš tlak na bránu hostí. V 11. minúte nás do vedenia poslala Bachorcová, no ďalší gól sa nám nepodarilo pridať. Mierne sme si skomplikovali hru v 19. minúte, kedy Pavlína Hudáková vyrovnala na 6:6, no 10 sekúnd po vhadzovaní Janka Trošková opäť rozvlnila sieť hostí a o pol minúty neskôr zapečatila naše víťazstvo Ivana Hrehušová gólom na 8:6.

Vyjadrenie útočníčky Ivany Hrehušovej:

Zapas s Banskou Bystricou mal byt pre nas takou predpripravou na nedelnajsi zapas so Spisskou Novou Vsou. Avsak sme k zapasu nepristupili tak, ako by sa od nas ocakavalo, ale skor sme ho odohrali vo vlaznom tempe a prisposobili sa k hre supera. Preto nas moze mrziet, ze sme brankarke nepomohli k udrzaniu cisteho konta. Avsak 3 body sme ziskali a to je hlavne.

Nedelnajsi zapas bol reprizou vlanajsieho finale. Vedeli sme, ze si mame ustrazit dve hracky, co sa nam aj po vacsine darilo, az na par chvil v kazdej tretine, kedy sme akokeby stratili koncentraciu a nechali ich vyniknut. Nas vykon sa s blizacim sa zaverom stupnoval, strelili sme dolezite goly a tak sa nam podarilo vyhrat a plno bodovat pocas vikendu.

Vyjadrenie útočníčky Andrei Šidlovej:

SOBOTA: Povinná jazda, v ktorej sme samozrejme uspeli. Väčšinu zápasu sme boli na loptičke, škoda, že sme nevyužívali šance a riešili sme zle určité herné situácie. Zbytočne sme si to komplikovali a strácali loptičky, ale prišlo mi, že sme sa tou hrou veľmi bavili, máme pohodu v tíme a to sa prejavuje aj na ihrisku. Zahrali si ešte aj nie veľmi skúsené hráčky, ktoré si pomaly zvykajú na extraligu a zohrávajú sa s tímom.

NEDEĽA: Úvod sa začal vo veľmi rýchlom tempe. Prvé tri striedania po dobehnutí na striedačku som myslela, že nechytím dych. Bola to repríza finále, veľmi ma ten zápas bavil. Šance sa striedali na oboch stranách. Prvú tretinu sme nezvládli, ale potom sme sa chytili. Najkrajší bol záver zápasu, myslím, že tam padli 3 góly v jednej minúte. Pavla Hudáková vyrovnala 2 minúty pred koncom zápasu na 6:6 a každý si myslel, že to bude zas dráma do poslednej sekundy. V tom sme strelili 2 góly a bolo rozhodnuté. Čo ma teší najviac je, že sme využili všetky presilovky a čo ma mrzí, že sme hrali zbrklo, nevedeli sme si udržať dlhšie loptičku na hokejkách ako máme vo zvyku aj v útoku. Skrátka sme sa prispôsobovali ich hre.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

Zápas s Banskou Bystricou, ktorý sme jednoznačne vyhrali a boli sme lepší,  sme sa celý zápas trápili s koncovkou. Napriek obrovskému tlaku a hre na lopte a polovici súpera sme sa veľmi ťažko presadzovali.

Proti Spišskej sa hral zápas vo výbornom tempe od začiatku. Úvodný tlak sme pretavili do gólu, ale bohužiaľ v druhej polovici prvej tretiny boli hostia lepším tímom. V druhej tretine sme otočili zápas, na záver však prišli individuálne chyby a opäť viedol súper. Smerom dopredu sme sa príliš rýchlo zbavovali loptičiek a nevedeli sme si vybudovať súvislejší tlak. V tretej tretine však začali dievčatá hrať umne, držali sme súpera od brány, naopak, náš tlak sa zvyšoval a napriek komplikácii dve minúty pred koncom, sme zápas dotiahli do víťazného konca.