Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

PlayOff U19: O semifinalistovi rozhodne tretí zápas

PlayOff U19: O semifinalistovi rozhodne tretí zápas HOKEJBAL   01.07.2020

Nabitý víkend pre prušťanských juniorov

Počas uplynulého víkendu odohrali chalani z U19 dve stretnutia v rámci play-off SHbEU19+. Prvé stretnutie v sobotu odohrali na domácej pôde v Pruskom. V nedeľu cestovali na ďaleký východ republiky. Stav série hranej na dva víťazné zápasy je 1:1. O postupujúcom medzi 4 najlepších sa rozhodne túto nedeľu na hokejbalovom ihrisku v Pruskom.

Report 1. zápasu.

V sobotu sa odohralo prvé stretnutie so začiatkom o 9:30. Už od úvodného buly sa hral aktívny a tvrdý hokejbal. Otvárací gól zápasu strelilo Pruské v prvej minúte zápasu. Strelec gólu bol Samuel Faktor, po nahodenej lopte do pásma, vybojoval v rohu loptu Alex Čerepan, Samuel vystrelil a zasunul loptu popod betóny vranovského gólmana. Zápas bol nervózny, padlo v ňom veľké množstvo vylúčení. V prvej tretine padol ešte jeden gól, ten strelilo mužstvo Vranova. Po chybe celého mužstva, ktoré ostalo v súperovej tretine sa dokázal presadiť vranovský útok cez prušťanskú obranu. Po prvej tretine bol výsledok 1:1.

Druhá tretina bola smolná pre mužstvo Pruského, v ktorom inkasovalo 2 góly. Najskôr po strate lopty domáceho obrancu v súperovej tretine, sa dokázal samostatným nájazdom presadiť vranovský útočník. O pár minút neskôr po strele vranovského obrancu z červenej čiary šťastne trafil spoluhráčovu topánku, od ktorej sa lopta dostala do šibenice Suchomelovej svätyne. V druhej tretine sa ešte dokázal presadiť za domácich Dávid Prna. Stav po dvoch tretinách na ukazovateli skóre bol 2:3.

Tretia tretina sa začala pomerne dosť agresívne zo strany Prušťanov. Tí však pykali za svoje prehrešky. Polovicu tretiny strávili hráči Pruského v početnej nevýhode, tento fakt ich odďaľoval od vyrovnania zápasu. Vyrovnať sa nakoniec nepodarilo aj vďaka taktickej hry zo strany Vranova. Zápas sa tak skončil výsledkom 2:3 pre Vranov. Súper Pruského si tak pripísal prvú výhru a vedenie v sérií 1:0.

Report 2. zápasu.

V nedelu 28.6. 2020 cestovalo mužstvo trénera Ondreja Budaya do Vranova nad Topľou. Mužstvo Pruského pricestovalo na zápas s odhodlaním zahrať si hokejbal nemysliac na výsledok z predchádzajúceho zápasu. Pred dvoma týždňami dostali Prušťania na horúcej pôde 10 gólov, nechceli však zažiť Deja-Vu.

Prvá tretina bola dosť nervózna najmä zo strany domácich, ktorí v úvodnej tretine zaznamenali až 7 trestov. Bolo vidieť očividne premotivovanie súpera, čoho sa však hostia nezľakli. Na obidvoch stranách boli zaujímavé šance, no ani jedna sa neskončila gólom. Prvá tretina tak skončila výsledkom 0:0.

Druhá tretina sa začala priam bravúrne pre mužstvo zo stredného Považia. Najskôr strelil otvárací gól zápasu Lukáš Rajníček po brilantnej  nahrávke od Davida Prnu, ktorý vybojoval loptu v pásme domácich, potiahol po ľavom krídle, urobil si hráčov a excelentne naservíroval prihrávku už spomenutému Rajníčkovi. Druhý gól strelil Samuel Faktor, ktorý vybojoval loptu v domácom pásme, nabral rýchlosť, vyslal projektil na súperovho brankára, od ktorého sa k nemu odrazila lopta a majstrovský ju zasunul za chrbát súperovho brankára. Domáci sa zrazu zosypali ako polohrubá múka u Majky v obchode. Očividná beznádej bola cítiť z domáceho tábora, po ktorom si domáci tréner zobral time-out. Tímová deštrukcia zo stranyPrušťanov pokračovala. V závere tretiny fauloval domáci hráč súpera, ten putoval na trestnú lavicu. Hostia využili presilovku opäť excelentne, Peter Pagáč nahral na modrej čiare na prvú pre Dominika Hajasa, ktorý vyslal parádnu ranu do územia brankára, tá bola dobre mierená, takže prešla za chrbát domáceho gólmana. Ďalej sa v tretej tretine nič podstatného neudialo a tak bol výsledok po 2 tretine 0:3.

Tretia tretina sa začala aktívne zo strany domácich, Prušťania hrali takticky, a tak sa snažili udržať loptu čo najdlhšie na svojich hokejkách. Domáci hrali pomerne dosť agresívne, doslova zákerne. Tejto hry sa však hostia vôbec nezľakli, dokázali odolávať náporom domácich, tak isto ukázal svoje kvality brankár Martin Suchomel, ktorý chytal s chladnou hlavou. V závere tretiny domáci skúšali hru bez brankára. To využil Lukáš Rajníček, ktorý dokázal 10 sekúnd pred koncom streliť gól do prázdnej brány. Tretina sa tak skončila 0:1, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo 0:4 v prospech hostí.

Obe mužstvá si tak predĺžili sezónu o jeden zápas, o postupujúcom sa rozhodne v nedeľu 5.7. 2020 na hokejbalovom ihrisku v Pruskom. Na víťaza čaká mužstvo Spišskej Belej, ktoré sa stalo vítazom základnej časti.

Zostava Pruského: Suchomel, A. Backo, P. Pagáč, Hajas, Baláž, Kurtiš, Faktor, Rajníček, J. Šatka, M. Šatka, Prna, M. Backo, Fojtínek, M. Pagáč, Čerepan, Gajdoš

Hl. Tréner: Ondrej Buday

Hl. otvárač dverí: Oliver Magut