ZEX: V semifinále je vyrovnané 1:1 FLORBAL   07.03.2016

FBK Tvrdošín - ŠK 98 Pruské

5:6

(1:3;3:1;1:2)

Prvé semifinálové kolá sme odohrali proti majsterkám z Tvrdošínu, ktoré sa po základnej časti umiestnili na 2. mieste. V sobotu sme do prvého zápasu nastúpili vo veľkom tempe, keď už v 11. sekunde otvorila skóre Šidlová a tak nabudila dievčatá do ďalšej hry. Podľa očakávaní bola hra veľmi rýchla a kombinačná z oboch strán. V prvej tretine sme sa v úvodných 15 minútach dostali do vedenia 0:3 po ďalších dvoch góloch Dobrodejovej a Kňažkovej. Kozmeticky 20 sekúnd pred koncom tretiny upravila na 1:3 Ďuríková.

Tvrdošínčanky v druhej tretine začali takmer identicky ako my v prvej, keď už v 15. sekunde Spišiaková znížila na 2:3 a o necelú minútu a pol Paňková vyrovnala. Hra sa z našej strany trošku spomalila, čo malo za následok vyrovnanie, no Hrehušová dokázala opäť dostať náš tím na koňa po strele na 3:4. Naše súperky si však nemohli dovoliť ísť do šatní za skóre 3:4 a tak minútu pred koncom tretiny vyrovnala Spišiaková.

V tretej tretine opäť začali úspešnejšie naše dievčatá, keď dokázali využívať chyby domácich, čo potrestala Hrehušová a v 8. minúte Šidlová. Domáce hráčky hrali posledné 2 minúty powerplay, nemohli si dovoliť prehrať na domácom ihrisku, no zodpovedná hra našich dievčat im neumožnila dostať loptičku za chrbát Krištofovej. Na konečných 5:6 upravila 6 sekúnd pred koncom Bobotová.

5:6

Druhý semifinálový zápas sme odohrali taktiež v Tvrdošíne, no tento nedopadol pre náš tím úspešne. V prvej tretine sme za 20 sekúnd inkasovali 2 rýchle góly čo sa odzrkadlilo na našej ďalšej hre. Neboli sme príliš dôrazní, nevychádzali nám útočné akcie a prehrávali sme osobné súboje.

Druhá tretina bola z našej strany rovnaká a súper cítil šancu, čo sa odzrkadlilo na 4 góloch domácich a tak sme po druhej tretine odchádzali do šatní za stavu 6:0.

V tretej tretine sme sa taktiež nedokázali gólovo presadiť ani raz, aj napriek útočným akciám a strelám na bránu domácich. Znovu sme neboli tak dôrazní ako by sme si predstavovali a v 6. minúte nás súper potrestal ďalšími dvoma gólmi.

Vyjadrenie kapitánky Janky Troškovej:

Do prvého zápasu s Tvrdošínom sme nastúpili s veľkým nasadením, ktoré už v 11tej sekunde podporila Aďa Šidlová gólom. V stave 3:0 sme chceli držať zápas pod kontrolou, čo sa nám však nepodarilo a inkasovali sme 3 rýchle góly. Hra sa začala striedať na obidvoch poloviciach ihriska, kde platilo heslo: ,,nedáš, dostaneš". Po doťahovaní gólových rozdielov sa nám podarilo dostať do dvojgólového vedenia, kedy Tvrdošínu strelenie posledného gólu na 6:5 v power play už nepomohlo.

Nedeľňajší zápas sme plánovali odohrať s podobným scenárom, avšak Tvrdošín nás rýchlo vyviedol z omylu. Snažili sme sa hrať systémovo, ale za každú individuálnu chybu (nedostupovanie hráčok) nás súper ihneď potrestal gólom. Začali sme prehrávať osobné súboje a hru ovládol Tvrdošín. Ani po získaní lôpt sme nedokázali nepriaznivý stav zmeniť. Nedokázali sme si vypracovať šance a pri pár svetlých momentoch sme ich nedokázali premeniť.
Vysoká prehra nás určite mrzí, ale stav série je 1:1 a my sa vôbec neplánujeme vzdať. Práve naopak verím, že nás to nakopne a doma budeme bojovať z plných síl !!!

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

Pred víkendom by sme pravdepodobne brali stav série 1:1 a v podstate sme spokojní. V prvom zápase sme sa rýchlo ujali vedenia 3:0. Súper ostal zaskočený a trvalo mu dlhšiu dobu, kým sa dostal do hry. V druhej a tretej tretine sme sa dostali pod tlak, vytvorili sme si však svoje šance a tie rozhodli. V druhom zápase je pre mňa šokujúce, akým spôsobom sme prehrali, boli sme 60 minút slabším tímom, nestíhali sme, boli sme nedôrazní, prehrávali sme osobné súboje a v koncovke absolútne jaloví.  Dúfam, že sa z toho v ďalších zápasoch u toho poučíme.