Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Pruské víťazom EuroFloorball Cupu 2017!

Pruské víťazom EuroFloorball Cupu 2017! FLORBAL   07.11.2017

Cesta nášho tímu do finále turnaja bola veľmi napínavá. Po úvodnom zaváhaní s ruským majstrom Nauka-SAFU-NT 3:11 sme museli zápas hodiť rýchlo za hlavu a sústrediť sa na zápas s lotyšskou Kekavou, ktorý sme na nájazdy vyhrali 6:5.

V semifinále nás však čakal lotyšský majster Rubene, s ktorým sme 2 zápasy v minulosti dokázali vyhrať, no tento rok boli lotyšské majsterky veľmi dobre pripravené a tak sme do tohto zápasu vložili všetky naše sily. Tréner Vladimír Gábor spolu s asistentom Jirkom Typlom pripravili taktiku z videorozboru hry súpera, ktorá dokonale zaskočila lotyšky, ktoré nedokázali na naše vysoké napádanie reagovať.  V úvode zápasu sme sa dostali do vedenia po úvodnom góle Emy Fančovičovej, ktorý bol vôbec prvým v drese Pruského. Druhý gól na seba nenechal dlho čakať, kapitánka Ivana Hrehušová zvýšila na 2:0 a neskôr Angelika Bližňáková na 3:0. Zápas vyzeral byť pevne v našich rukách, no individuálne chyby a predovšetkým zbytočné fauly nás stáli veľa síl a nakoniec aj inkasovaný gól v závere 1. tretiny.

V druhej tretine sme opäť inkasovali trest, Barbora Gáborová bola vylúčená na 5 minút, no skvelá práca obrany zabránila ďalšiemu gólu. Sily nám však nezostali na ďalšiu presilovku Rubene, v ktorej sme inkasovali na 2:3 a následne na 3:3. Kapitánka Hrehušová však opäť zavelila do útoku a posunula nás do vedenia 4:3.

Tretia tretina priniesla najväčšiu drámu. Oba tímy túžili postúpiť do finále, no štvrtý gól do siete Pavlíny Farulovej a následne inkasovaný gól v presilovke nášho tímu nás rýchlo schladil. V druhej presilovke sme však dokázali skórovať, na 5:5 vyrovnala Andrea Šidlová a následne peknou strelou zvýšila Michaela Žikavská. Lotyšky sa ale nevzdávali a dokázali opäť vyrovnať. Obliehanie brány Rubene nakoniec ukončila kapitánka Hrehušová, ktorá rozhodla o našom postupe do finále EuroFloorball Cupu!

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

„Dnešný zápas, rovnako ako všetky na takomto turnaji bol veľmi náročný po psychickej stránke a keďže sme sa snažili vo viacerých momentoch presovať, tak aj po fyzickej stránke. Vďaka tomu sme strelili niekoľko gólov. Na druhú stranu sme boli úspešní aj v brejkoch a v aktivite pred bránou. Bohužiaľ sme dnes trikrát inkasovali v oslabovke. Ukázali sme aj veľkú bojovnosť a odolnosť, keď sme sa nevzdali po inkasovanom góle počas našej presilovky, keď sa pár minút pred koncom dostal súper do vedenia. Dnes si zaslúžia všetky dievčatá maximálne uznanie. Vo finále nás čaká Gdansk, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu a dnes prekvapil výhrou s Naukou. Hrajú veľmi behavý florbal, sú na tom veľmi dobre po fyzickej stránke. Teraz si chceme ešte užiť historický postup a zajtra sa budeme dopoludnia pripravovať na finále. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí sem vycestovali s nami a v dnešnom ako aj v ostatných zápasoch dievčatá neuveriteľne podporujú,“

Vo finále sme sa stretli s poľským majstrom Olimpia Gdaňsk, ktorý prekvapivo zdolal ruského majstra Nauka v semifinále. Zápas bol veľmi vyrovnaný, bolo to naše prvé stretnutie s poľským majstrom vôbec a tak sme jeho hru vôbec nepoznali. Samozrejmosťou bol videorozbor hry pred zápasom, kde tréneri určili taktiku do zápasu. Na oboch stranách brankárky odvádzali perfektnú prácu, na úvodný gól sme si museli počkať až do 23. minúty, keď Hrehušová opäť ukázala svoj strelecký apetít. Opäť nás však dobehla naša nedisciplinovanosť, keď sme v oslabení inkasovali vyrovnávajúci gól na 1:1.

Tretia tretina tak začínala odznova. Poľky nevyužili 2 presilovky po sebe a následne inkasovala Malwina Zagorska 5 minútové vylúčenie za vysokú hokejku a úder do hlavy. Po troch minútach obliehania poľskej brány dokázala krásnym zásahom od brvna zvýšiť na 2:1 Hrehušová a aj napriek dvojminútovej oslabovke nášho tímu v závere sme dokázali udržať jednogólové vedenie a tak vyhrať prvý krát v histórii turnaj EuroFloorball Cup!

Táto výhra znamenala pre nás zapísanie sa do histórie florbalu na Slovensku ale aj vo svete, dostali sme sa medzi 6 najlepších klubov sveta, nakoľko sme postúpili na turnaj Champions Cup, alebo jeho nový formát a taktiež finančnú odmenu vo výške 5000CHF (cca 4330€).

Cesta domov trvala síce dlhých 16 hodín, no bolo to 16 hodín plných radosti, spevu a skvelej nálady! Doma v Pruskom nás čakali členovia klubu so šampanským, starosta obce Pruské, ktorý nás oficiálne privítal na obecnom úrade a neskôr na tréningu sme privítali TV Markíza, ktorá o našom úspechu odvysielala reportáž!

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora po zápase:

„Pocity sú naozaj úžasné a neopísateľné. Vo finále sme odohrali po taktickej stránke výborný zápas. Na súpera sme sa pripravili a dievčatá Poľky do ničoho nepustili. Samozrejme opäť tu bolo niekoľko vylúčení, z jedného sme dostali gól. Naopak súper naozaj veľmi dobre bránil a škoda nevyužitých šancí v druhej tretine. V záverečnej časti nikto nechcel urobiť chybu, my sme využili presilovku a rozhodli zápas. Z hľadiska celého turnaja náš výkon gradoval. Vo finále to bol úžasný kolektívny výkon a ja dievčatám ďakujem,“