foto
ŠK 98 Pruské predvianočný víkend ŠK 98 Pruské v predvianočnom víkende ukončí základnú časť ženskej Hyundai extraligy
foto
foto
Hyundai Extraliga žien - TV derby Hyundai Extraliga žien - televízne "derby Považia odveta" 28.11.2022 v 17:00 na TV JOJ ŠPORT
foto
15. kolo SHbE + hodnotenie jesennej časti Mariána Gregoríka Posledné kolo jesennej časti SHbE mužov a zhodnotenie prebiehajúcej sezóny od Mariána Gregoríka.

12 kolo SHbE - druhá prehra v Košiciach HOKEJBAL   08.11.2022

HBC Košice - ŠK 98 Pruské 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)

Góly: 21. Čirč, 28. Mitra (Kaščák), 28. Mitra (Štefanco), 45. Štefanco (Jenčuš) - 5. Balga (Cíbik, Vozár), 9. Šatka (Prna, Greguš), 27. Šatka (Vozár, P. Pagáč). Rozhodovali: Kováčik - Bogáň, vylúčení: 4:1 na 2 min., navyše Župík (Košice) 10+10 min. za nešportové správanie a Cíbik (Pruské) 5+DKZ za pichnutie, presilovky a oslabenia: 0:0.

Košice: Fedor - Župík, Daru, N. Jenčuš, Longauer, Kaščák, Štefanco, Kátlovský, Fedoročko, Dudurič, Čuchran, Študenc, Pivarník, Bender, Mitra, Čirč

Pruské: Suchomel - P. Pagáč, D. Pagáč, Greguš, Valášek, Šatka, Čerepan, Magut, Balga, Vozár, Prna, Rusnák, Cíbik.

V 12. kole SHbE cestovalo Pruské na zápas do Košíc. Stretnutie bolo poznačené hustým dažďom počas

celého zápasu, čo malo vplyv na hru oboch mužtiev.

V 5. minúte otvoril skóre zápasu svojím dvanástym gólom v sezóne Balga. V 9. minúte sa prvýkrát

v zápase presadil Šatka a poslal Pruské do vedenia o dva góly. V prvej tretine si tak Pruské zabezpečilo

spoľahlivý náskok a zdalo sa, že pri nepriaznivom počasí to bude na súpera stačiť. Druhá tretina však

vyšla lepšie Košiciam. V 21. minúte znížili Košice na 1:2 zásluhou Čirča. V 27. minúte poslal opäť do

dvojgólového vedenia druhým gólom v zápase Šatka. To bolo, ale v zápase zo strany Pruského aspoň

čo sa gólov týka všetko. V 28. minúte dokázal domáci Mitra skórovať dvakrát do bránky Pruského

v priebehu dvanástich sekúnd tak vyrovnal stav stretnutia na 3:3. Nepríjemná situácia nastala v 30.

minúte zápasu, keď bol na 5 min. + do konca zápasu za vymyslené pichnutie vylúčený Cíbik. Avšak Prušťania

ustáli ťažké chvíle pred brankárom Suchomelom a v dlhej oslabovke neinkasovali. Osem sekúnd pred

koncom stretnutia ušiel Pruštianskej obrane Štefanco a so šťastím dostal loptičku za Suchomelov

chrbát. Košice tak v hustom daždi porazili Pruské 4:3.