Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Tretí zápas play-off pre Pruské

Tretí zápas play-off pre Pruské HOKEJBAL   09.04.2016

ŠK 98 Pruské - HBK Nitrianski Rytieri Nitra   3:0  ( 3:0, 0:0, 0:0)

Zápas začal v daždi, takže pohyb hráčov bol značne opatrný, ale i napriek tomu už v 3. min. si domáci vytvorili väčší tlak, počas ktorého musel Petrík 4x zasahovať. Nitrania z protiútoku odpovedali rovnakou mincou a aj Moško musel byť v strehu. V 7. min. Bachynec založil rýchly útok, nahral voľnému Škultétymu a ten presnou strelou k pravej tyčke prekonal Petríka 1:0. Hostia sa poriadne nespamätali, keď Gavač vysunul Cíbika, na ktorého Nitrianska obrana a ani Petrík nestíhali a bolo 2:0. Aj v ďalších minútach boli domáci lepším mužstvom a častejšie zamestnávali Petríka. V 9. min. ich trocha pribrzdilo Kučerovo vylúčenie, ale záver tretiny patril opäť domácim, konkrétne Kubrickému, ktorý v 14. min. z rohu ihriska nahodil loptu pred bránku a tá na prekvapenie všetkých skončila v bránke hostí po tretíkrát.

Do druhej tretiny nastúpil v hosťujúcej bránke už Charizopulos a aj ten sa musel obracať, hlavne pri Fumačových nájazdoch. V 18. min. stál pri ňom aj kopec šťastia, keď mu zvonila horná tyčka. Šťastie ho neopustilo ani v 23. min, kedy Gavačova delovka z medzikružia tesne minula jeho pravú tyčku.

Tretia tretina pokračovala podobne ako druhá, domáci mali nahrané a hostia boli bezzubý. Smutný a tragický moment sa odohral v 37. min, kedy Martiška neprispôsobil svoju agresivitu podmienkam na ploche, čoho dôsledkom bol Fumačov náraz hlavou o mantinel, po ktorom upadol do bezvedomia. Privolaná záchranná služby ho následne previezla do nemocnice. Martiška bol potrestaný na 5 min. + DKZ. Fumačovo zranenie zanechalo na domácich značné stopy a hrali ešte opatrnejšie. V 42. min. ušiel hosťujúcej obrane rýchlonohý Šimko, ktorého hostia zastavili za cenu faulu. Následné trestné strieľanie však Kubrický nepremenil, ale to v dnešnom zápase nevadilo. Dnes sa domáci museli zaobísť bez zraneného Maděru, ku ktorému pribudol aj Fumač, ktorému prajeme skoré uzdravenie. Posledná správa hovorí, že jeho zdravotný stav je v poriadku, vyšetrenia dopadli dobre.

Vylúčenia: 2:2 – po 2 min. + Martiška 5 + DKZ, Káčer OK (osobný trest do konca zápasu)

Góly ŠK 98: ŠKULTÉTY (Bachynec, Fumač), CÍBIK (Gavač, Doskočil), KUBRICKÝ (Gavač)

Zostava ŠK 98: Moško – Bundil, Kyselica, Doskočil, Cíbik, Ilončiak, Valášek – Fumač, Škultéty, Bachynec, Vozár, Kubrický, Gavač, Šimko, Buday, Kučera

Ohlasy po zápase:

Jozef Ďuris (tréner Nitry): "Nezachytili sme úvod stretnutia a to nás stálo lepší výsledok. Nevieme dať gól a musím priznať športovo, že sme ani veľa výrazných šancí v dnešnom stretnutí nemali. Budeme sa snažiť zajtra zabojovať, aby sa pre nás sezóna neskončila. Je to hlavne v hlavách hráčov. Oni si musia uvedomiť, že nestačí si to len povedať v kabíne, musia to ukázať aj na ihrisku."

Marián Gregorík (tréner Pruského): „Dnešný zápas ovplyvnili tri veci, v prvom rade to bolo daždivé počasie, myslím, že sme sa s mokrým povrchom lepšie vysporiadali ako náš súper. Druhá vec bolo to, že sme v prvej tretine dali tri góly, odskočili sme a hrali sme si svoju hru. Tretia, žiaľ pre nás nepríjemná vec, bolo zranenie Adama Fumača v polovici tretej tretiny, zápas sa prerušil na dlhšiu dobu, všetci vychladli, v hlavách mali hráči iné veci a iné priority, tak sa v podstate len dohrávalo aj keď sme mali dlhú presilovku.