Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Hyundai extraliga žien - 4. kolo

Hyundai extraliga žien - 4. kolo FLORBAL   10.10.2021

Po otočení zápasu si Pruské z Tvrdošína odnáša 3 body po víťazstve 5 :6!

Naše ženy v sobotu vycestovali na Oravu kde si zmerali sily s Tvrdošínom, ktorý sa nachádzal na posledných miestach v tabuľke.

Aj napriek veľkému počtu striel oboch tímov svietil na tabuli výsledok 1:0 po prvej tretine v prospech domácich. Našim hráčkam sa takmer ani do polovice druhej tretiny nedarilo prestreliť domácu brankárku. Prvý zásah Pruského prišiel až v 28. minúte, kedy brankárku prekonala Simona Pohorelcová. No žiadna ďalšia hráča Pruského sa ku nej v druhej tretine nepridala. Naopak Tvrdošín zvýšil svoj náskok na 4:1.

Do tretej tretiny naše ženy nastúpili s cieľom otočiť zápas, čo sa im aj podarilo. K dvom zásahom Ivany Hrehušovej sa pridala Martina Mikulčíková, Nikol Drábeková a posledný zásah, ktorý zabezpečil víťazstvo nášho tímu vsietila Lenka Hajdúchová. Zápas bol do posledných chvíľ napínavý, keďže  víťazný gól Pruského padol až v 58. minúte.

Vyjadrenie hráčky zápasu Ivany Hrehušovej:Tesný výsledok zápasu hovorí o tom, že to bol vyrovnaný duel. Bohužiaľ, prvé dve tretiny boli z našej strany plné individuálnych chýb, ktoré súper trestal. Do tretej tretiny sme vstúpili za nepriaznivého stavu 1:4 s cieľom otočiť zápas v náš prospech, čo sa nám aj podarilo, vďaka zrýchlenej hre a využívaniu šancí. Súper bojoval do posledných sekúnd, ale chvalabohu sa nám to podarilo ubrániť. Ďakujeme súperovi za hru a bojovný výkon.

Naše ženy v tejto sezóne odohrali 4 zápasy a majú na konte 9 bodov, keď sa im iba raz nepodarilo zvíťaziť s Nemšovou. Najbližší zápas odohrajú až 23.10. so Sabinovom a 24.10. so Spišskou N.V. Budú to prvé zápasy, ktoré naše ženy odohrajú doma v Dubnickej hale, príďte ich podporiť! Taktiež nezabudnite aj naďalej sledovať zápasy žien na webe huste.tv