Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Považie je NAŠE! Pruské 8:6 Nemšová

ZEX: Považie je NAŠE! Pruské 8:6 Nemšová FLORBAL   13.10.2017

Po veľmi namáhavom a vyrovnanom súboji s Nemšovou sme zápas dotiahli do víťazného konca a tak sme sa pred EuroFloorballCupom usadili na prvom mieste tabuľky!

ŠK 98 Pruské - NTS FK-ZŠ Nemšová

8:6

(2:2;1:2;5:2)

Súboj bol od úvodného buly veľmi vyrovnaný, hra sa presúvala zo strany na stranu a viac ako 180 divákov v Dubnickej hale sa malo na čo pozerať!  V prvej tretine otvorila strelecký účet Ivana Hrehušová v 3. minúte, no Nemšová dokázala rýchlo reagovať a vyrovnať. Do jednogólového vedenia nás opäť v 6. minúte posunula Barbora Gáborová, no Nemšová dokázala v presilovke vyrovnať.

V druhej tretine sme sa opäť dostali do vedenia po 11 sekundách po rýchlej akcii Hrehušovej a Šidlovej, no súperky z Nemšovej  v priebehu 5 minút vyrovnali a neskôr sa dostali do vedenia 3:4. Druhá tretina viac gólov nepriniesla aj napriek väčšej streleckej aktivite Pruského.

Tretia tretina bola rozhodujúca, vyrovnávajúci gól pridala v 2. minúte Barbora Gáborová, potrebovali sme hru dostať na naše hokejky, no Nemšovej stačilo len 30 sekúnd na to, aby využila chybu v našej obrane a znovu sa dostala do vedenia o jeden gól. Kapitánka Ivana Hrehušová krásnou strelou v 14. minúte vyrovnala, no Nemšová opäť zareagovala a dostala sa do vedenia 5:6.  Vyrovnávajúci gól na 6:6 strelila Andrea Šidlová, čo nakoplo naše dievčatá, zvýšili svoj tlak a v 19. minúte sme sa dostali do vedenia po strele Mišky Žikavskej! Aj po tomto góle sme nepoľavili, Nemšová skúsila hrať hru bez brankára, no Barbora Gáborová dokázala vybojovať loptičku v strede ihriska, nahrať Andrei Šidlovej a v čase 19:47 spečatiť naše víťazstvo 8:6!

Toto víťazstvo bolo pre nás veľmi dôležité, nakoľko bolo aj prípravou pre blížiacim sa EuroFloorball Cupom v Lotyšskej Valmiere, kde odohráme prvý zápas už v pondelok 16.10 o 10:30 nášho času! Všetky novinky nájdete na našom Facebooku, Instagrame a webe (www.sk98.sk/EFC)

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

Zápas bol prvú polovicu veľmi vyrovnaný, pôsobili sme trochu zakríknutejším dojmom, nedokázali sme sa presadzovať a Nemšová dokázala otočiť pre nich nepriaznivý stav. Dominovali sme hlavne v tretej tretine, no myslím, že v zápase rozhodli väčšie skúsenosti a trochu aj šťastie na hokejke.

Vyjadrenie najlepších hráčok zápasu - ŠK 98 Pruské Barbora Gáborová, NTS Nemšová Denisa Patková: