Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Z Považskej Bystrice nesieme cenné 2 body

Z Považskej Bystrice nesieme cenné 2 body HOKEJBAL   14.10.2018

HBK Protef Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské 4:5pp (1:2, 2:2, 1:0, 0:1)

Prušťania povzbudení minulotýždňovými úspešnými výsledkami cestovali v 7. kole odohrať derby do Považskej Bystrice. Počiatočný nápor domácich pribrzdil už v 3. min. v hre 4 na 4 Ilončiak, ktorý strelou od modrej prekvapil Buliša a ukončil jeho sériu bez inkasovaného gólu. Už v nasledujúcej minúte, len čo začala Pruštianská presilovka, sa gólovo šikovne spoza brány presadil aj domáci Jakub Rufati 1:1. Aj v ďalších minútach mali domáci miernu územnú prevahu a hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Taký im vyšiel aj v 15. min, kedy Satina milimetrovou prihrávkou vysunul Vozára, proti ktorého strele Buliš nemal šancu 1:2.

Začiatok druhej tretiny lepšie vyšiel domácim, aj vďaka snáď jedinej Mišovcovej chybe v zápase, keď sa snažil rýchlo rozohrať trafil Číčalu, ktorý si pripísal druhý gól domácich 2:2. V 19. min. bol vylúčený Fumač, ale i napriek oslabeniu ušiel v 21. min. Cíbik a po jeho strele loptička po tretíkrát skončila za chrbtom dezorientovaného Buliša 2:3. Ani tentokrát sa hostia dlho netešili, už v 22. min. strelou od modrej opäť vyrovnal Lukáč 3:3. V 25. min. Vozár zobral loptu Pijakovi, jeho prihrávka našla pred bránkou Balgu, ktorého strelu Buliš vyrazil pred nabiehajúceho Cíbika, ktorý pohotovo dorazil do odkrytej bránky 3:4.

V záverečnej tretine narastal tlak domácich aj vďaka 5 presilovkám. Jednu z nich sa domácim podarilo v 42. min. využiť, keď Lukáš Ďurkech od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste 4:4.

Aj predĺženie začalo domácou presilovou hrou 4 na 3 a aj tej sa hostia úspešne ubránili. Keď už sa zdalo, že zápas sa rozhodne v nájazdoch ušiel Balga s Fumačom , na ktorých rýchlostne nestačili Ďurkech s Lukáčom a Fumač po Balgovej prihrávke 11 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol zápas v prospech Pruského 4:5.

Vylúčenia: 6:10 po 2 min. + Pijak (PB) 10 min. OT

Góly ŠK 98: ILONČIAK (Bachynec, Fumač), VOZÁR (Balga), CÍBIK (Vozár), CÍBIK (Balga, Mišovec), FUMAČ (Balga)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Špilák - Satina, Valášek, Husár, Hrehuš - Vozár, Cíbik, Balga - Bachynec, Kapko, Fumač - Ilončiak, Bielik, Rusnák - Buday, Pagáč

Ohlasy po zápase:
Gregorík Marián (tréner ŠK98): "Bol to obojstranne výborný hokejbal, rýchly, behavý, s vysokým fyzickým nasadením. Domáci mali síce hernú prevahu, boli sme na to pripravení, ale prakticky celý zápas iba doťahovali naše vedenie. Dobre sme bránili, výborný Mišovec, sem-tam trochu šťastia, vychádzali nám rýchle brejky a to rozhodlo. Sú to pre nás cenné dva body, lebo z Pov. Bystrice sa nevozia body často. Chlapcom ĎAKUJEM za obetavosť a nasadenie."

Fumač Adam (ŠK 98): "Myslím si, že diváci v Považskej Bystrici mohli vidieť kvalitný hokejbal, miestami trochu zbytočne nervózny. My sme cestovali s cieľom uhrať čo najlepší výsledok, čo sa nám vďaka obetavému výkonu aj podarilo. V Považskej sa nehrá ľahko, hrali sme u priebežného lídra tabuľky, no dokázali sme plniť taktické pokyny, veľmi dobre sme reagovali na vývoj hry, nezlomil nás ani vyrovnávajúci gól na 4:4 v záverečnej časti. Som rád, že sa nám v predĺžení podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu a verím, že v podobných výkonoch budeme pokračovať."