Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

12 kolo hokejbalovej extraligy

12 kolo hokejbalovej extraligy HOKEJBAL   14.11.2021

HBK Hokejmarket Skalica - ŠK 98 Pruské 5:3 (3:0, 2:2, 0:1)

Prušťania, so svojou najlepšou ofenzívou ligy, narazili v 11.kole na najlepšiu obranu ligy zo Skalice. Začiatok zápasu lepšie zachytili domáci Skaličania. Svoj úvodný tlak pretavili v 4. minúte aj do otváracieho gólu stretnutia, keď po kombinácii Rampáčka s Martinusíkom usmernil loptičku do brány Lukačovič - 1:0. Hra na ihrisku sa vyrovnala, šance mali už aj Prušťania, skalický brankár však nepustil za svoj chrbát dobré strely Vozára a Cíbika. Iniciatívu prebrali opäť domáci a po strele Salajku zvýšili svoje vedenie - 2:0. Iniciatívu naplno prebrali Skaličania, do kabín sa išlo za stavu 3:0, tretí gól domácich pridal Drgoň.

Prušťania sa ale nevzdali, hneď po úvodnom vhadzovaní v druhej tretine si streleckú pozíciu vypracoval Balga a znížil strelou od modrej - 3:1. Obrana Skalice zostávala zaskočená aktívnou hrou Prušťanov, ti sa čoraz viac dostávali do vyložených šancí a gól doslova visel vo vzduchu. V 20. minúte sa k slovu opäť dostal Balga, ktorý v neprehľadnej situácii poslal bekhendom loptičku do siete domácich - 3:2. Skaličania však okamžite odpovedali, a po góloch Martinusíka a Lukačoviča sa opäť dostali do trojgólového vedenia.

V tretej tretine sa hra vyrovnala a šance na góly boli na oboch stranách. Domáci dlho odolávali čoraz väčšiemu náporu Prušťanov, tým nádej na hokejky vrátil Cíbik, ktorý svojou strelou nedal šancu brankárovi Kučerovi - 5:3. Do konca tretiny sa už gól nepodarilo streliť ani jednému tímu, z víťazstva sa na ťažkom a šmykľavom skalickom ihrisku napokon radovali domáci.

Gregorík Marián (trenér ŠK98): Trochu nás trápia zranenia, choroby, pracovné povinnosti, prišli sme v oklieštenej zostave. Zápas nám ušiel hneď v prvej tretine, kde sme viac bojovali s povrchom ako so súperom. Aj napriek tomu mal zápas dobrú úroveň, hralo sa korektne ale aj s nasadením. Nadýchli sme sa na úvode druhej tretiny, dva rýchle góly nás na chvíľku dostali na koňa. Skalica ale kontrovala po našich chybách, spôsobených zlým pohybom na šmykľavom povrchu. Gólom v tretej tretine sme ešte trochu zodvihli hlavu, ale musím priznať, že súper si to už v pohode postrážil. Celkovo bol teda zápas z našej strany skôr psychický boj , ako fyzický. Preto chlapcom ďakujem, že to po prvej tretine nezabalili a aj za cenu zvýšeného rizika zranenia nechali na ploche maximum, čo sa dalo.

Góly: 4. Lukačovič (Rampáček, Martinusík), 7. Salajka (Rampáček, Martinusík), 15. Drgoň (Muráň, Sobol), 21. Martinusík (Lukačovič), 21. Lukačovič (Rampáček, Martinusík) - 16. Balga (Vozár, Tichý), 20. Balga (Cíbik), 38, Cíbik (Vozár, Krčmárik)
Rozhodovali: Gondora - Kralovič, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0.

Skalica: Kučera - R. Zelenka, Štefek, Válek, Pe. Janáč, Krýdl, Holaza, Drgoň, Muráň, Rampáček, Salajka, Martinusík, Sobol, Špírek, Mikéska, Lukačovič, T. Zelenka

Pruské: Mišovec (Suchomel)- Doskočil, Vozár, Balga, Bielik, Cíbik, Krčmárik, Magut, Šatka, Greguš, D. Pagáč, Tichý