Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Posledné dvojkolo s vysokou výhrou, aj tesnou prehrou

ZEX: Posledné dvojkolo s vysokou výhrou, aj tesnou prehrou FLORBAL   16.02.2016

Na záver základnej časti sme vycestovali do Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi, aby sme zistili akého súpera si vyberieme do PlayOff. Zápas v Banskej Bystrici bol povinnou jazdou a prípravou na posledný zápas základnej časti, proti Spišskej Novej Vsi.

FBK Quick Sport Banska Bystrica - ŠK 98 Pruské

1:18

(0:5;1:9;0:4)

Zápas v BB začal s loptičkou na našich hokejkách, Bystričanky už nemali šancu na postup do playoff a pre nás bol tento zápas povinne víťazným, čo sme aj dokázali splniť.
Prvý gól do siete BB strelila Peťa Kňažková v 5. minúte a odvtedy sa začal náš gólostroj. V prvej tretine sa zastavil na čísle 5, po presných zásahoch Kňažkovej, Bachorcovej, Kocúrovej, Troškovej a ešte raz Kňažkovej 20 sekúnd pred koncom 1. tretiny.

Druhá tretina začala opäť lepšie pre nás, už v 30. sekunde otvorila skóre druhej tretiny Bachorcová, o 2 minúty neskôr Veronika Dobrodejová, Bachorcová, 3 góly za sebou strelila Trošková, ďalší pridala Kňažková, Veronika Dobrodejová a gólovú nádielku zastavila až Lenka Dobrodejová deviatym presným zásahom do siete Bystričaniek v 2. tretine. O jediný presný zásah Bystričaniek sa postarala Dzuráková v 11. minúte.

Tretiu tretinu sme začali s vysokým náskokom, no dokázali sme pridať ďalšie 4 góly, o všetky 4 sa postarala Alžbeta Bachorcová, ktorá si v tomto zápase pripísala 8 kanadských bodov!

FBK Kométa Spišská Nová Ves - ŠK 98 Pruské

5:4

(1:2;1:1;3:1)

Posledný zápas základnej časti nám vyšiel v Spišskej Novej Vsi, ktorú sme ako jediný tím dokázali poraziť v riadnom hracom čase. Zápas začal veľmi aktívne, oba tímy potrebovali skórovať, no samozrejme neinkasovať. V 7. minúte otvorila strelecký účet Ivana Hrehušová, no odpoveď Spišiačiek nenechala dlho na seba čakať a už o 10 sekúnd bolo vyrovnané z hokejky K. Hudákovej. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, strelecké šance boli na oboch stranách a naša brankárka Krištofová mala plné ruky práce. Na 1:2 zvýšila pred koncom tretiny Barbora Gáborová a tak sme do šatní odchádzali vo vedení.

Druhá tretina pokračovala vo veľmi vysokom tempe, oba tímy túžili vyhrať a tak sa šance striedali zo strany na stranu. V 17. minúte bola vylúčená P. Hudáková za sekanie a tak sme si zahrali 2. minútovú presilovku. Bohužiaľ nepresnosť v rozohrávke nás stála stratu lopty a K. Hudáková v úniku dokázala skórovať v oslabení. Dievčatá cítili šancu a tak ihneď po vhadzovaní zatlačili a o minútu neskôr sme znovu vyhrávali po strele Ivany Hrehušovej.

Na začiatku 3. tretiny sa nám opäť podarilo streliť gól a tak sme znovu viedli o 2 góly. Vedeli sme, že ak vyhráme tento zápas, predbehneme v tabuľke Tvrdošín a do PlayOff pôjdeme z druhého miesta. Snažili sme sa hrať zodpovedne, brániť najlepšie ako sa dalo, no individuálne chyby nás stáli 2 inkasované góly, po ktorých sme sa rozhodli pre PowerPlay, nakoľko rozhodovala len výhra, remíza, alebo výhra po predĺžení by v tabuľke nezmenila nič. V PowerPlay sme Spišiačky zatlačili do obrany, vystrelili sme niekoľko nebezpečných striel, no nepodarilo sa nám skórovať. Ku koncu zápasu ešte dokázala K. Hudáková získať loptu a zakončiť do prázdnej brány a tak rozhodnúť o našom postupe do PlayOff z 3. miesta.

V PlayOff sa stretneme s Nitrou, ktorá v minulom ročníku ZEX skončila na 2. mieste a vyradila nás pred bránami finále. Nakoľko sme po základnej časti skončili na lepšom umiestnení, prvé 2 kolá PlayOff sa odohrajú na našom domácom ihrisku v Dubnici nad Váhom.

ŠF1 : ŠK 98 Pruské - SPU DFA Nitra : 20.02.2015 o 16:00

ŠF2 : ŠK 98 Pruské - SPU DFA Nitra : 21.02.2015 o 13:00

Pozápasové vyjadrenie Alžbety Bachorcovej:

V sobotu sme cestovali do Banskej Bystrice v oslabenej zostave ale na našom výkone sa to nijako nepodpísalo, hoci sme sa trošku ťažšie na začiatku dostávali do hry. Zápas sme držali vo vlastnej réžii a dokázali sme vyhrať 18:1. Za ocenenie za najlepšiu hráčku zápasu ďakujem predovšetkým mojim spoluhráčkam, ktoré mi vedeli presne nahrať. Veľká pochvala patrí aj našej druhej brankárke Baške, ktorá nás často dokázala podržať. :)

Zápas so Spišskou bol pre nás fyzicky aj psychicky náročnejší. Našim cieľom bola jednoznačne výhra. Nastúpili sme na palubovku a po druhej tretine sme viedli 3:2. V priebehu tretej tretiny sme zvýšili na 4:2 a potom to začalo ísť dole vodou. Po individuálnych chybách a inkasovanom góle v presilovke, Spišská dokázala vyrovnať na 4:4. Keďže naším cieľom bola výhra, na konci tretiny sme museli pristúpiť k odvolaniu brankárky. Aj keď nás bolo o jednu hráčku viac nepodarilo sa nám podržať hru v útoku a streliť gól, práve naopak gól sme inkasovali.

Pozápasové vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V sobotu to bola podľa očakávania hra mačky s myšou a išlo len konečnú výšku skóre.

Naša príprava na víkend spočívala v príprave na zápas so Spišskou Novou Vsou, keď by sme v prípade zisku troch bodov mohli poskočiť v tabuľke na 2. miesto. Snažili sme sa súpera nepúšťať k bránkovisku a samozrejme hlavne ubrániť sestry Hudákové. Spoliehali sme sa na brejkové situácie, ktorých nebolo málo, , niektoré vyšli, bohužiaľ viaceré boli zle zrealizované. Počas celého zápasu sme viedli, domácim však vyšlo to, čoho sme sa aj najviac obávali, teba brejky a víťazné súboje jeden proti jednému. Získať v zápase 2 alebo jeden bod sa pre nás rovnalo prehre, tak sme v  závere  za remízového stavu išli do rizika, odvolali sme brankárku čo nám však nevyšlo.

Spišská aj Tvrdošín mali rovnakú prioritu výberu súperov pre play-off, ako my, takže sme si museli vyberať medzi Nitrou a Prešovom, kde sme sa na základe tohtosezónnych zápasov rozhodli pre Nitru.