Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Po 7 kolách suverénne na čele tabuľky!

ZEX: Po 7 kolách suverénne na čele tabuľky! FLORBAL   16.11.2017

V uplynulom dvojkole sme odohrali posledný domáci zápas roku 2017 proti Kysuckému N. Mestu, ktorý sme vyhrali 6:3 a taktiež zápas v Tvrdošíne, v ktorom nás podržala kapitánka Hrehušová a vystrieľala nám výhru 5:7.

ŠK 98 Pruské - MKŠ FBK Kysucké Nové Mesto

6:3

(1:0;3:1;2:2)

Do zápasu sme vstúpili ako favorit, no úvod zápasu tomu nenasvedčoval, po prvej tretine sme viedli iba 1:0 po zásahu Bachorcovej. V druhej tretine sme v prvej minúte inkasovali gól, no o 3 minúty neskôr dokázala zvýšiť na 2:1 Lenka Dobrodejová. Držanie lopty bolo prevažne na našich hokejkách, no po strate lopty súperky okamžite zavelili do rýchleho protiútoku, kde nás v bráne podržala Farulová. V druhej tretine sme dokázali pridať ešte 2 góly z hokejok Žikavskej a Bachorcovej.

V tretej tretine sme skórovali už v úvode, keď sa po 44 sekundách opäť presadila L. Dobrodejová a o 3 minúty neskôr Trošková. Žiaľ, po individuálnych chybách sme dvakrát inkasovali, no zápas sme dotiahli do víťazného konca. Za zmienku určite stojí skvelý výkon brankárky hostí, ktorá podržala svoj tím.

FBK Tvrdošín - ŠK 98 Pruské

5:7

(1:4;3:1;1:2)

Na zápas do Tvrdošínu sme cestovali v sobotu po zápase s KNM, keďže zápas začínal o 10:00 ráno. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, no na druhú stranu nepodceniť súpera. V úvode zápasu dokázala streliť gól Hrehušová, no o pár minút domáce hráčky vyrovnali. Hrehušová bola pri chuti a pridala ďalšie 2 kúsky za chrbát domácej brnakárky. V presilovke Reseková rozvlnila sieť domácej brankárky už po štvrtý raz a tak sa zdalo, že tento zápas bude pevne v našich rukách.  V závere prvej tretiny mali ešte domáce hráčky možnosť trestného strieľania, ktoré s prehľadom Barbora Pagáčová vychytala a následne sme prežili aj hru dvojminútovú hru v oslabení.

V druhej tretine sme opäť začali gólom z hokejky Hrehušovej, ktorá zvýšila na 1:5, no nasledovalo opäť trestné strieľanie domácich hráčok, v ktorom bola opäť úspešnejšia naša brankárka Pagáčová! Bohužiaľ v oslabení sme inkasovali gól na 2:5 a Tvrdošínčanky dokázali dvomi ďalšími gólmi od polovice ihriska znížiť na 4:5.

V tretej tretine to bola opäť Hrehušová, keď svojim piatym gólom rozvlnila sieť domácich v presilovke, no nedokázali sme sa nakopnúť a ďalšiu chybu potrestala Paňková, ktorá znížila na 5:6. Domáce hráčky boli veľmi aktívne, snažili sa hrať s nami vyrovnanú hru a napádať až na našej polovici. Definitívnu bodku za svojou "One Woman Show" dala Hrehušová, keď v desiatej minúte spečatila našu výhru 5:7. Naša kapitánka sa blysla dvomi hattrickmi a suverénne drží prvé miesto v bodovaní nášho tímu!

Po siedmych kolách sme teda nestratili ani bod, nasledujúci víkend nás čakajú posledné zápasy prvej polovice základnej časti proti Sabinovu a Spišskej Novej Vsi. O výsledkoch zápasov vás budeme informovať na sociálnych sieťach a webe!