Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

EFC: 1:1 na zápasy v základnej časti!

EFC: 1:1 na zápasy v základnej časti! FLORBAL   18.10.2017

V základnej časti medzinárodného turnaju EuroFloorball Cup sme odohrali 2 zápasy proti ruskému majstrovi a lotyšskému tímu Kekava. Ruský majster Nauka-SAFU-NT dokázal výhrať nad našimi dievčatami jednoznačne 11:3, no v druhom zápase základnej časti sme si napravili chuť a domácu Kekavu sme porazili 2:3 po nájazdoch.

ŠK 98 Pruské - Nauka SAFU-NT

3:11

Zápas proti ruskému majstrovi bol akýmsi otvorením turnaju EuroFloorball Cup. Ruské majsterky sa od začiatku zápasu ujali loptičky a jasne dominovali na hokejke. V 15. minúte prvej tretiny sme prehrávali už 0:3 a náš ruský súper išiel tvrdo za svojim cieľom.  V prvej tretine ešte dokázala Ivana Hrehušová znížiť na 1:3, no v druhej tretine Mariia Kitaeva nastrieľala 4 góly do našej siete a aj napriek gólom Ivany Hrehušovej a Veroniky Dobrodejovej sme sa nedokázali dostať do zápasu. Tretia tretina opäť patrila súperkám, ktoré dokázali pridať ďalšie 4 góly do našej siete a tak ukončiť zápas vysokým rozdielom 3:11!

FK Kekava - ŠK 98 Pruské

2:3pn

Nášho súpera v druhom zápase sme vôbec nepoznali, no v aktuálnej sezóne sa mu príliš nedarí v domácej lige. Aj napriek tomu lotyšky hrali veľmi efektívne v defenzíve, domáca brankárka dokázala zabrániť takmer 30 strelám na jej bránu a tak sa víťazstvo nerodilo ľahko.

V prvej tretine sme sa dokázali dostať do vedenia po góle Andrei Šidlovej, no domáce hráčky dokázali v samostatnom nájazde vyrovnať na 1:1. V druhej tretine sme sa opäť dostali do vedenia zásluhou Mišky Žikavskej, no lotyšky už o 3 minúty vyrovnali a pokračovali vo svojej defenzívnej hre.

V tretej tretine sme obliehali bránu súpera, no nedokázali sme náš tlak zakončiť gólom, naopak súper sa dostal do niekoľkých nebezpečných akcii, v ktorých nás podržala brankárka Barbora Pagáčová.  Zápas sa v 60. minútach nerozhodol a tak podľa pravidiel turnaju nasledovali nájazdy. Na nájazdy do našej brány nastúpila Pavlína Farulová, ktorá dokázala vychytať 10 nájazdov z 12, čím náš tím nesmierne podržala! Rozhodujúci nájazd zobrala na seba kapitánka Hrehušová, ktorá dokonale vymiešala domácu brankárku, čím nás dostala "na koňa". V ďalšom nájazde súperiek bola úspešnejšia naša brankárka a tak sme dokázali vyhrať prvý zápas na turnaji EuroFloorball Cup!

Touto výhrou sme sa dostali na 2. miesto základnej časti, no o našom konečnom umiestnení v skupine bude ešte rozhodovať zápas ruskej Nauky proti lotyšskej Kekave, ktorý sa odohrá zajtra o 10:30. V prípade výhry Nauky postúpime z druhého miesta do semifinále, kde si zahráme proti prvému tímu zo skupiny B, ktorým je aktuálne lotyšský tím Rubene!

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora pre portál szfb.sk:

„Cieľ, ktorý sme si stanovili pred zápasom sme splnili, čiže dokázať hrať na lopte a súpera zatlačiť. Boli sme aktívni, Lotyšky vyčkávali na brejky, ktoré boli veľmi nebezpečné a oba góly dosiahli týmto spôsobom. V tretej tretine sa hralo veľa času v nerovnovážnom stave, napriek tomu sme dokázali nepremeniť snáď aj nemožné. Naša brankárka Pagáčová podala v zápase skvelý výkon. Na nájazdy po dohode prepustila miesto Pavlíne Farulovej, ktorá bola rovnako výborná. Samotné nájazdy boli veľké nervy, bežne nevidíte dvanásť sérií. Šťastie bolo však na našej strane a výhra bola zaslúžená,“