Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Najrýchlejší gól sezóny aj dokonalý betón Michaloviec

ZEX: Najrýchlejší gól sezóny aj dokonalý betón Michaloviec FLORBAL   20.10.2016

Počas uplynulého víkendu sme odohrali dva zápasy na východe, v sobotu proti Prešovu, v ktorom sme dokázali vyhrať 4:10 a v nedeľu v Michalovciach 4:8. V zápase proti Prešovu sa Andrei Šidlovej podarilo streliť gól už v 5. sekunde zápasu, čo bude pravdepodobne aj najrýchlejšie strelený gól sezóny.

FBC MIkuláš Prešov - ŠK 98 Pruské

4:10

(2:1;0:3;2:6)

Ako sme už v úvode napísali, skóre otvorila v 5. sekunde Andrea Šidlová, ktorá hneď po úvodnom buly dostala prihrávku od Resekovej a šikovnou strelou prekonala na úvod zápasu domácu brankárku. Celkovo sme však v prvej tretine nepredviedli výkon aký by sme očakávali a súper nás občas zatlačil pred vlastnú bránu. V 18. minúte sa dokázala presadiť domáca Kvasková, ktorá zrovnala na 1:1. Prešovčanky zacítili šancu a necelú polminútu na to pridala Cupráková druhý gól domácich.

V druhej tretine sme aktívnejšie napádali súpera, zlepšili sme presnosť prihrávok a v 6. minúte Angelika Bližňáková dorovnala nepriaznivé skóre na 2:2. Do konca tretiny sme boli aktívnejším tímom, snažili sme sa držať loptičku čo najviac na hokejkách a nedovoliť domácim hráčkam ohroziť našu bránu. V 14. minúte sa podarilo Bachorcovej tretí krát prekonať domácu brankárku a necelých 20 sekúnd pred koncom upravila na 2:4 Šidlová.

V tretej tretine sme hru úplne ovládli, aj napriek sporne uznanému gólu do našej siete, kedy rozhodca daroval gól domácim hráčkam, no dievčatá v tretej tretine naštartovali svoj gólostroj a šiestimi gólmi postupne zdemolovali súpera. Svoje štatistiky obohatila o hattrick Janka Trošková, ďalší gól na 3:7 pridala Bližňáková, v 13. minúte Hrehušová a svoj prvý extraligový gól strelil aj nováčik nášho tímu Simona Pohorelcová v 19. minúte. Kozmeticky ešte upravila skóre domáca Kvasková, ktorá uzavrela zápas gólom na 4:10.

Eastern Wings Michalovce - ŠK 98 Pruské

4:8

(1:1;1:3;2:4)

V nedeľu nás privítali na ihrisku vo Svidníku hráčky Michaloviec, ktoré od úvodu hrali veľmi defenzívnu hru. Od začiatku 3. minúty sme si zahrali presilovku, ktorú sme bohužiaľ nevyužili a taktiež sme nepremenili trestné strieľanie. Jediné zaváhanie nášho tímu využila v 7. minúte Vršková, ktorá jedinou strelou v tretine prekonala našu brankárku. Viac sme súperkám nedovolili a loptičku sme držali počas celej tretiny na svojich hokejkách. O vyrovnávajúci gól sa v 14. minúte postarala Lenka Dobrodejová.

V druhej tretine sme opäť nastúpili s loptičkou na svojich hokejkách a od úvodných sekúnd sme súpera zatlačili pred vlastnú bránu. V 3. minúte zvýšila na 2:3 Hlaváčová a v 6. minúte využila ďalšiu presilovú hru Hrehušová. Hra domácich bola veľmi defenzívna a naše hráčky sa trápili v koncovke. Bohužiaľ aj napriek nesmiernemu tlaku na polovici súpera sme z jediného útoku domácich inkasovali a domáca Galová znížila na 2:3. V 16. minúte zvýšila na 2:4 Hrehušová po asistencii Šidlovej.

Tretia tretina bola opäť strelecky najaktívnejšia, zatlačili sme súpera na vlastnú polovicu a dvoma rýchlymi gólmi uzemnila obranu domácich Trošková, ktorá zvýšila na 2:6. V 7. a 11. minúte sme po malých chybách dovolili súperkám streliť 2 kontaktné góly a znížiť tak stav na 4:6. Do konca zápasu sme neustále vytvárali tlak na bránu domácich, no michalovské hradby boli ťažko prekonateľné. V 15. minúte zvýšila na 4:7 Kňažková a skóre zápasu uzavrela Hrehušová gólom na konečných 4:8.

Vyjadrenie kapitánky Janky Troškovej:

Zápas s Prešovom odštartovala Aďa Šidlová, ktorá hneď po vhadzovaní skórovala.  No potom sa zápas už nevyvíjal podľa našich predstáv, loptičku sme strácali pri zakladaní útoku a prechodu cez stred. Nedokázali sme si vytvoriť šance, ktoré by sme premieňali. Hra sa striedala hore-dole, miestami to pripomínalo prvú ligu. Našťastie sme sa v druhej polovici ukľudnili, spresnili prihrávky a využívali sme brejky. Zápas pekne vygradoval v náš prospech a súperkám sme nedovolili so stavom už nič urobiť.

Večer na ubytku sme tradične pokrstili naše nové mlaďošky a na Michalovce už nastúpili ako oficiálne naše.

V nedeľu sme všetci očakávali jednoznačnú výhru, ale bez strelenia gólov to predsa nejde... Michalovce zvolili taktiku brániť a na našu polovičku sa odvážili iba pri nahodení vysokej lopty z ich obrany. Pre nás to bolo ťažké, pretože sme sa začali prispôsobovať ich statickému bráneniu. Chýbal nám pohyb a tak nevznikali miesta na dobré prihrávky. Prvé tretiny proste niesú naše. Neskôr sme sa rozhýbali, pár dobrých prihrávok, crossov z obrany a strely takmer do prázdnej brány nám zaručili výherné body.

S víkendom som spokojná a na tých prvých tretinách ešte popracujeme.

Vyjadrenie útočníčky Barbory Gáborovej:

Cez víkend sme odohrali zápasy v Prešove a v Michalovciach. V zápase s Prešovom sme neodohrali najlepšie prvú tretinu no v druhej a tretej tretine sme ukázali našu bojovnost a tak sme si z Prešova zobrali 3 body. S Michalovcami sme sa nevedeli nejak strelecky presadiť no dokázali sme to. Dokázali sme dať za chrbát brankarky z Michaloviec 8 gólov a taktiež sme si zobrali 3 body.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V Prešove to bol z našej strany hlavne v prvej tretine slabý výkon, keď nás súper miestami zatlačil a smerom dopredu sme boli neškodní. Od druhej tretiny sme však už začali hrať lepšie, boli sme strelecky aktívnejší a viac na lopte. V tretej tretine sme hru úplne ovládli a po otvorení domácej obrany sa to prejavilo aj na skóre zápasu.

Proti Michalovciam sme od domácich síce čakali defenzívnu hru, ale ich betón bol naozaj pevný a my sme sa počas celého zápasu trápili v jeho prekonaní. Naopak smerom dopredu sme ich takmer k ničomu nepustili, bohužiaľ z každej pološance sme inkasovali. Konečný výsledok je vzhľadom na priebeh zápasu pre domáce hráčky veľmi prijateľný.