Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Zostávame na prvom mieste bez straty bodu!

ZEX: Zostávame na prvom mieste bez straty bodu! FLORBAL   21.11.2016

Po ôsmich odohraných kolách sa držíme na čele tabuľky bez straty jediného bodu! V uplynulom víkende sme dokázali zdolať Kysucké Nové Mesto 2:6 a taktiež FBK Tvrdošín 4:9.

FBK Kysucké Nové Mesto - ŠK 98 Pruské

2:6

(1:2;0:2;1:2)

Zápas zhodnotila brankárka a hráčka zápasu Barbora Pagáčová:

"Sobotňajší zápas v Kysuckom Novom Meste sa niesol v duchu (sporných) vylúčení.  Najmä v prvej tretine bolo vylúčených 5 hráčok. Našu 1. presilovú hru sme  okamžite využili a naklonili si skóre v náš prospech. Naopak v oslabení sme inkasovali nešťastný gól na 1:1. Do šatní sme po prvej tretine odchádzali s jednogólovým náskokom.  V druhej tretine sme dokázali rozvlniť sieťku súpera dvakrát. Na začiatku tretej tretiny nám súperky pomohli vlastným gólom. O minútu už naň odpovedali gólom v našej bránke. Za nešetrný faul na našu obrankyňu sme dostali možnosť hrať päťminútovú presilovku. Využili sme ju iba jedenkrát. "

Zápas zhodnotila obrankyňa a hráčka zápasu Lenka Dobrodejová:

"Hrací víkend bol pre nás veľmi dôležitý, tak ako každý iný, ale trošku výnimočný, nakoľko nás čakal zápas na Kysuciach a potom repríza semifinále s Tvrdošínom. Do sobotňajšieho zápasu sme išli s istotou, nasadením a myšlienkou vyhrať. V Kysuckom Novom Meste nie je práve prijateľná hala, jej rozmery sú omnoho menšie a preto bola hra dosť dynamická, hralo sa zo strany na stranu, vyskytlo sa aj zopár chybičiek, čo by silnejší súper určite premenil a preto sme sa ich museli vyvarovať v nedeľňajšom zápase. Musím pochváliť našu druhú brankárku Barboru, ktorá predviedla fantastický výkon."

FBK Tvrdošín - ŠK 98 Pruské

4:9

(1:5;1:2;2:2)

"Tvrdošín v sobotu hral s Nemšovou, kde sa prekvapivo podarilo vyhrať Tvrdošínu a ak sme chceli získať náskok v tabuľke, boli sme presvedčené, že musíme vyhrať! Zápas začal v prvej tretine vynikajúco, keď sme Tvrdošínu nedali žiadnu šancu a prestrieľali sme ich na 5:1. Zvyšok zápasu sa vyvíjal v náš prospech a celkový výsledok sme zvládli na na jednotku. Čo beriem ako negatívum obidvoch zápasov sú rozhodcovia a ich absolútne zlyhania! V sobotňajšom zápase pískali každý hru telom ako trest a naopak v nedeľu pískali úplné nezmyselnosti. Všetko sme ustáli a som spokojná s našim výkonom a kolektívnosťou nášho tímu. O dva týždne nás čaká rozhodujúci zápas, na ktorý sa budeme tvrdo pripravovať!"

"V nedeľu sme vycestovali skoro ráno do Tvrdošína. Jasne sme potvrdili úlohu favorita a v úvodnej 20 minutovke sme sa presadili až päťkrát. Zvyšné dve tretiny neboli tak bohaté na góly ako prvá. Po skončení zápasu svietil na tabuli stav 4:9 v náš prospech.

Počas víkendu sme splnili cieľ a doviezli domov 6 bodov. Šnúru víťazstiev sme predĺžili na osem. Verím, že sa po ďalšom zápase nepretrhne."

Po ôsmich kolách sme teda na čele tabuľky s 24 bodmi za 8 vyhratých zápasov so skóre 69:25. Pochvalu si samozrejme zaslúži aj naša obrana, ktorá je spomedzi všetkých tímov najúspešnejšia.

Vyjadrenie trénera FBK Tvrdošín Milana Burdeľa:

"Pruské je herne samozrejme niekde inde, ale len trochu. Dnešný výkon nezodpovedal potenciálu aký máme. Chýbala nám opora v obrane Veronika Turčáková, ktorá je odcestovaná a tiež skúsená Denisa Medvecká, ktorá prekonáva chorobu a z rodinných dôvodov Viki Ďuríková. To bol jeden faktor. Druhým faktorom a veľmi dôležitým je, že chcieť víťaziť nemôžem len ja sám a pár báb v tíme. Tretí faktor, ktorý mal azda najväčší vplyv na daný výsledok nebudem komentovať. Baby si to musia uvedomiť samé."

Vyjadrenie trénera ŠK 98 Pruské Vladimíra Gábora:

"Zápas v Kysuckom Novom Meste bol ťažší ako sme si mysleli. Prvú tretinu ovplyvnili rozhodcovia, keď za pár minút vylúčili spolu 5 hráčok na oboch stranách a zbytočne vyvolali nervozitu oboch tímov.  Súperky boli veľmi rýchle a na zúženom ohrisku často narušovali našu rozohrávku, s ktorou sme mali problém počas celého zápasu. V konečnom dôsledku však rozhodli väčšie skúsenosti a efektivita v zakončení.

O výsledku zápasu s Tvrdošínom rozhodla prvá tretina, keď sme si vybudovali štvorgólový náskok a po zvyšok zápasu sme náskok bez problémov kontrolovali. Veľa gólových príležitostí sme získali vďaka výbornému presingu. aj keď sme v tomto zápase ešte veľa šancí nepremenili. Individuálne chyby spôsobili v závere zápasu dva inkasované góly, čo však nezmenilo nič na presvedčivom a zaslúženom víťazstve."