Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Do domáceho finálového dvojzápasu si vezieme 1 výhru

ZEX: Do domáceho finálového dvojzápasu si vezieme 1 výhru FLORBAL   22.03.2016

Po zvládnutom štvrtkovom semifinále, v ktorom sme sa radovali z postupu, sme museli rýchlo nabrať nové sily do sobotňajšieho finále. Sobotňajší zápas sa nám podarilo vyhrať rozdielom 4:7, no nedeľňajší zápas nevyšiel úplne podľa našich predstáv a na ihrisku súpera sme prehrali tesne 7:8. Domov si teda vezieme jednu výhru z ihriska súpera, preto je pre nás dôležité, aby sme nasledujúce 2 domáce zápasy odohrali s najvyšším cieľom.

FBK Spišská Nová Ves - ŠK 98 Pruské

4:7

(1:2;0:1;3:4)

Prvé finálové kolo bolo pre naše súperky prvým finálovým vôbec, kedže sa prebojovali do finále prvý krát. Naše dievčatá nastúpili v tomto ročníku už do svojho piateho finále a budú tak bojovať o tretie zlato v doterajšej histórii klubu.

Zápas začal veľmi aktívne, dôležité bolo skórovať, ale neinkasovať. Prvý gól sa podarilo streliť Hrehušovej v 7. minúte, no Spišiačky o necelé 2 minúty neskôr odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Aj napriek tomu sme súperky zatlačili a už o necelú minútu sme po strele Troškovej viedli 1:2. Aj napriek tomu, že sme v prvej tretine súpera tlačili a nenechávali sme mu priestor, nepodarilo sa nám pridať ďalšie góly.
Tretí gól sa nám podarilo streliť až v 13. minúte druhej tretiny po strele Bachorcovej, no ten bol aj jediným v tejto tretine.

Gólovo najzaujímavejším bola tretia tretina, v ktorej sme prepadli v obrannej časti hry a inkasovali sme 4 góly v priebehu 5 minút, čo nás stálo vedenie v zápase. V 10. minúte si však Grossová strelila vlastnú gól, čo naše dievčatá znovu nabudilo a do konca zápasu pridali ešte ďalšie 3 góly z hokejok Hrehušovej a 2x Troškovej.

4:7

Druhý finálový zápas začal v podobnom tempe ako prvý a jeho vývoj bol takmer na vlas rovnaký ako v sobotu. Z prvého gólu sme sa znovu radovali my po strele Hrehušovej, no o minútu neskôr prišlo vyrovnanie z hokejky Hudákovej. Vedúci gól strelila o 3 minúty neskôr Kocúrová a na 1:3 zvýšila Hrehušová. Zdalo sa, že v zápase máme opäť našliapnuté na výhru, čo sme aj potvrdili skvele odohranou prvou tretinou.

Na začiatku druhej tretiny sme viedli už o 3 góly, znovu po strele Hrehušovej a tak dievčatá zo Spišskej Novej Vsi mali čo robiť aby toto nepriaznivé skóre dobehli. V. Grossová odčinila svoj sobotňajší vlastný gól a ďalší kontaktný gól strelila Hudáková už o 3 minúty neskôr. Gólový koncert dvoch sestier Hudákových sa nezastavil a pridali 2 ďalšie góly, ktoré Spišiačky posunuli do vedenia o gól. Na konci druhej tretiny ešte dokázala v presilovej hre vyrovnať Hrehušová a tak sme do šatní odchádzali za stavu 5:5.

Zlomová bola určite tretia tretina, v ktorej sme dokázali po góloch Hrehušovej a Behancovej vyhrávať o 2 góly, no nátlak sestier Hudákových so strelami od polovice ihriska boli proti a aj s troškou šťastia dokázali vyrovnať a 20 sekúnd pred koncom zápasu streliť víťazný gól zápasu. Fanúšikovia domácich ešte stíchli v posledných sekundách, keď loptička zazvonila na žŕdke domácich, no odrazila sa mimo bránu a tak sa Spišiačky mohli radovať z prvej finálovej výhry.

Domáce zápasy odohráme v sobotu 26.3 o 16:00 a v nedeľu 27.3 o 14:00 v MŠH v Dubnici nad Váhom. Príďte dievčatá povzbudiť ku výhre a dopomôcť im ku tretiemu majstrovskému titulu! Svoju účasť môžte potvrdiť aj na facebookovej udalosti:  https://www.facebook.com/events/1723173737897427/