Slider

foto
Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov
foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.

ZEX: Po prvom dvojkole na čele tabuľky! FLORBAL   26.09.2017

Po prvom dvojkole sme sa s dvomi výhrami a najlepším skóre usadili na prvej priečke v ženskej extralige v novej sezóne 2017/2018!

ŠK 98 Pruské - FBC Mikuláš Prešov

13:0

(5:0;4:0;4:0)

Prešov pricestoval v oslabenej zostave, nakoľko sa niekoľko hráčok rozhodlo prestúpiť do tímu FBC Predator Sabinov a tak s deviatimi hráčkami v poli nedokázali držať tempo zápasu. V prvej tretine sa dokázali gólovo presadiť všetky útočníčky prvého útoku Šidlová, Trošková aj nová kapitánka Hrehušová a svoj prvý gól v drese Pruského pridala aj Michaela Žikavská v presilovke. V druhej tretine sa viac darilo presadiť sa nášmu druhému útoku, keď po jednom góle pridala Bachorcová, Gáborová, Veronika Dobrodejová a Hrehušová. V tretej tretine sme dokončili skvelo rozohranú hru a na konečných 13:0 upravili Bližňáková, Trošková a 2x Lenka Dobrodejová. Na brankárku Barboru Pagáčovú smerovalo 6 striel.

Pozápasové vyjadrenia najlepších hráčok oboch tímov:

ŠK 98 Pruské - Eastern Wings Michalovce

12:4

(6:0;1:1;5:3)

Druhý zápas proti Michalovciam sme začali v prvej tretine lepšie ako proti Prešovu, dokázali sme sa presadiť až 6 krát, úvodný gól stretnutia strelila už v 56. sekunde Angelika Bližňáková a neskôr sa z úspešných zásahov radovali aj Žikavská, Hrehušová, Lenka Dobrodejová a svoj premiérový gól strelila aj nová obrankyňa tímu Lenka Lenčešová, ktorá bola nakoniec vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu. V druhej tretine sme poľavili, dokázala sa presadiť jedným gólom Lenka Dobrodejová, no naše trápenie pokračovalo a súper využil početnú výhodu o jedného hráča a znížiť na 7:1.

V tretej tretine si strelecký účet otvorila Kocúrová, no vzápätí sme inkasovali na 8:2 z hokejky Karin Miklášovej (najlepšia hráčka Michaloviec).  Po inkasovanom góle opäť nastal gólový útlm, ktorý prekonala až v 12. minúte Reseková, ku ktorej sa následne pridala Bachorcová, Hrehušová a Šidlová. Hosťujúcim hráčkam sa ešte do konca zápasu podarilo streliť 2 góly a tak uzavreli konečný stav stretnutia na 12:4. Svoj premiérový zápas odchytala nová brankárka nášho tímu Pavlína Farulová.

Vyjadrenie trénera ŠK 98 Pruské Vladimíra Gábora:

Zápasy hodnotím celkovo pozitívne, dosiahli sme vysoké víťazstvá. Ťažko sa nám však hrá, motivuje a koncentruje celý  zápas proti družstvám, ktoré neprišli proti nám hrať, ale iba betónovať pred vlastné bránkovisko. Nové dievčatá zapadli výborne do tímu, a dokázali sa presadzovať. Mrzí ma jedine vypustená druhá tretina a záver zápasu proti Michalovciam. Škoda bola, že choroba a zranenia nám nedovolili nastúpiť v kompletnom zložení dlhšie ako jednu tretinu z celého víkendu