Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

SHbE: Po víťazstve nad Jokeritom postúpili seniori do play-off

SHbE: Po víťazstve nad Jokeritom postúpili seniori do play-off HOKEJBAL   27.03.2016

ŠK 98 Pruské - Jokerit Petržalka   4:3  (1:0, 3:1, 0:2)

Dôležitosť zápasu sprevádzala úvodné minúty, ktoré boliz oboch strán veľmi opatrné a domáci sa rozohrali až do 4. min, kedy po vyhratom Maděrovom buly Gavač našiel na vrchole ľavého kruhu voľného  Kubrického, ktorý strelou po zemi k ľavej tyčke prekvapil Letka 1:0. Aj ďalšiu gólovú šancu mali Prušťania v 5. min, keď Škultéty najskôr opečiatkoval pravú tyčku bránky Jokeritu,  v následnom súboji bol faulovaný, a tak šanca na strelenie gólu pokračovala v podobe presilovej hry, ktorá však ostala nevyužitá. Podobne zahrali presilovku aj hostia v 7. min. Peknú akciu predviedol prvý pruštiansky útok v 10. min, ale strela Škultétyho a ani Fumača si cestu do siete nenašla. V závere prvej tretiny hrali hostia druhú presilovku, ale proti výbornej domácej obrane sa nedokázali presadiť.

Tak ako sa domáci dokázali  gólovo presadiť v úvode prvej tretiny, podobne boli úspešní hostia v úvode druhej. V 19. min. Varga spoza bránky nahodil loptu pred bránkovisko na Rada Kováča, ktorý sa medzi tromi domácimi hráčmi dokázal presadiť a vyrovnal na 1:1. Domácimi to veľmi neotriaslo a už z následného útoku Kubrický strhol vedenie opäť na domácu stranu 2:1. Tí povzbudení pridali na pohybe a robili značné problémy obraneJokeritu. V 22. min. vypracoval Fumač ideálnu šancu pre Doskočila, ale ten ani do prázdnej bránky nedokázal doraziť jeho nahrávku. Územnú prevahu dokázali zužitkovať až v 30. min, keď Budayov rýchly protiútok zakončil Šimko 3:1. V záverečných sekundách tejto tretiny išli až traja útočníci Pruského sami proti Letkovi, ale Škultétymu lopta ušla do strany, takže sa musel otočiť a až jeho následná strela so šťastím prekĺzla Letkovi popod vyrážačku do siete 4:1.

Domáci si vedomí trojgólového náskoku, začali dosť voľne, čo hostia v 34. min. počas presilovky využili na strelenie druhého gólu, keď Varga strelou od modrej využil zakrytý Moškov výhľad 4:2. Keď Dudík v 35.min. z kruhu prestrelil Moška tretíkrát, dráma bola na obzore. Domáci si zobrali oddychový čas, ktorí ich značne upokojil čím dokázali otupiť ostrie útokov Jokeritu. Najväčšiu šancu mal v 43. min.Doskočil, keď lopta skákala na bránkovej čiare hostí, ktorí ju so šťastím poslali do bezpečia. Záver tretej tretiny bol zvlášť dramatický. V 44.min. bol vzájomne vylúčený Gavač a Robo Kováč a 44 sek. pred koncom tretiny za sekanie aj domáci Kubrický, čím sa hosťom naskytla presilovka 3:5. Hostia však 2x porušili pravidlá, za čo bola hra posunutá do stredného pásma, čim sa domáci v pohode ubránili a získali definitívny postup do play-off zo 7. miesta.

Vylúčenia: 5:2 – po 2 min. + Bachynec 10 min. OT

Góly ŠK 98: KUBRICKÝ (Gavač), KUBRICKÝ (Gavač), ŠIMKO(Buday, Bachynec), ŠKULTÉTY (Fumač)

Zostava ŠK 98: Moško, Mišovec – Kyselica, Bundil, Cíbik, Doskočil, Ilončiak, Valášek – Fumač, Škultéty, Bachynec, Gavač, Maděra, Kubrický, Vozár, Buday, Šimko, Bielik, Kučera

Ohlasy po zápase:

GREGORÍK Marián ŠK 98 Pruské: Zápas začal z oboch strán opatrne a aj po našom góle sme stále hrali koncentrovane. Inkasovaný gól v úvode druhej tretiny mohol hostí nakopnúť, ale našťastie ešte v tej istej minúte sme išli zasa do vedenia my a to nás trochu nakoplo. Vytvorili sme si veľa šancí, hrali sme dobre a rozdiel po druhej tretine mohol byť aj väčší. Úvod tretej tretiny sme pokazili, hostia sa chytili využitou presilovkou. Potom to bol boj o každú loptičku, obom nám išlo o veľa. Hostia nám dosť podkurovali , síce s problémami, ale víťazstvo sme ubránili. Toto víťazstvo nás posunulo do play-off, kde sa stretneme s Nitrou.Nám sa jarná časť ligy vydarila, Nitre nie. Myslím, že máme šancu nato, postúpiť do semifinále, keď budú hráči po zdravotnej stránke v poriadku, ani s motiváciou nebude problém.