Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Prvá domáca prehra Prušťanskej U19

Prvá domáca prehra Prušťanskej U19 HOKEJBAL   27.11.2019

ŠK 98 Pruské - MŠK Spišská Belá 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)

Dňa 23.11.2019 sa na hokejbalovom ihrisku v Pruskom uskutočnilo hokejbalové stretnutie Slovenskej hokejbalovej extraligy U19+ medzi ŠK 98 Pruské a MŠK Spišská Belá. Domáci nastúpili v značne oslabenej zostave. Celý zápas odohralo len 9 hráčov, dvaja hráči boli zranený preto sedeli na striedačke dopočtu. Zápas sa začal priaznivo pre hráčov z Pruského, keď v 6. minúte zápasu strelil gól Alexander Čerepan. Potom sa však začala karta obracať a góly začal strieľať súper. V 11. minúte strieľal Burček,  14. minúte strieľal Kiska. Po 1. tretine bol výsledok 1:2. Druhá tretina začala smolne pre hráčov Pruského. Prvé striedanie inkasovali dva smolné góly a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Hráči Pruského aj v nízkom počte bojovali, no v závere 2. tretiny inkasovali 2 góly. Tretia tretina začala opäť aktívne zo strany súpera, projektily striel padali z každej strany. Domáci sa len sporadicky dostávali k lopte. Aj napriek tomu sa zomkli a nedopustili blamáž, podarilo sa neinkasovať žiadny gól. Zápas sa tak skončil výsledkom 1:6, Spišská Belá si tak pripísala ďalšie 3 body a upevnila si tak druhé miesto v tabuľke.

O týždeň sa hráči Pruského predstavia na poslednom zápase jesennej časti hokejbalovej extraligy u súpera v Martine. Martin figuruje na poslednom mieste a tak dúfame, že si hráči z Pruského napravia chuť po spackanom zápase na domácej pôde a pripíšu si tak prvé víťazstvo na ihriskách súperov.

Anton Backo:

Aké máte pocity po spackanom zápase?

Pocity mám zmiešané, na zápas nás prišlo málo, už na tréningu som tušil, že nás nepríde veľa. Pár hráčov je zranených, no pár hráčov neprišlo na zápas len preto lebo sa im nechcelo. Myslím si, že je to dosť nezodpovedné a sebecké, pretože tým trpí celý tím.

Ako sa vám hralo?

Hralo sa mi veľmi zle. Zo začiatku zápasu sme hrali celkom fajn, dokonca sme vyhrávali. Potom sa však ukázala sila a kondícia súpera. Nehral som ani na svojom typickom poste. Musel som hrať defenzívne ladeného centra, čo ma až tak nebavilo. Samozrejme som sa tejto úlohy zmocnil a dal som do zápasu všetko čo som mohol.

Čo by ste zmenili do budúceho zápasu?

V prvom rade by som zmenil prístup viacerých hráčov, samozrejme každý by sa mal v prvom rade zamyslieť sám nad sebou. Mali by sme potrénovať počas týždňa. Snáď sa dáme do kopy, zahodíme všetko za hlavu a naladíme sa víťazne na zápas v Martine.

Autor: Anton Backo