Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Po 11. kole SHbE je ŠK98 Pruské novým lídrom

Po 11. kole SHbE je ŠK98 Pruské novým lídrom HOKEJBAL   29.10.2022

Nitrianski Rytieri Nitra- ŠK 98 Pruské 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

V 11. kole SHbE Pruské cestovalo na zápas do Nitry, ktorá doma v tomto ročníku ešte nestratila ani

bod. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, ale vo svižnom tempe. Mokrý povrch na ihrisku v Nitre

zapríčinil viacero nepresností v hre oboch mužstiev.

V 4. minúte stretnutia padol prvý gól stretnutia, keď sa dostal do samostatného úniku Balga, ktorému

sa podarilo blafákom oklamať brankára Nitry. V 12. minúte domáci zrovnali zásluhou Kolenčíka.

V posledných dvoch minútach prvej tretiny hrali Prušťania ešte presilovú hru, ktorú sa im však

nepodarilo využiť, a tak obe mužstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

V druhej tretine diktovalo tempo hry predovšetkým mužstvo Nitry. Avšak domácim sa v druhej

tretine podarilo presadiť len jedenkrát, keď Tichého zaváhanie na červenej využil Petrovič a poslal

Nitru do vedenia.

Naopak tretia tretina patrila jednoznačne Pruskému. V 37. minúte využil skvelú prácu Šatku vo

vlastnom oslabení Vozár, keď vyrovnal na 2:2. V 40. minúte sa do vedenia dostalo opäť Pruské, keď

počas presilovej hry Cíbik so šťastím backhandom preloboval brankára Murčeka. V 41. minúte

Prušťania využili ďalšiu presilovú hru, keď sa presadil Šatka, ktorému asistovali Greguš s Rehákom.

Štrnásť sekúnd pred koncom gólom do prázdnej brány spečatil výhru Pruského Balga.

Po výhre nad Nitrou sa tak Pruské v polovici základnej časti stalo novým lídrom súťaže, keď predbehlo

o bod Skalicu.

Góly: 12. A. Kolenčík (D. Štefanka), 23. Petrovič - 4. Balga (Rehák), 37. Vozár (Šatka), 40. Cíbik (Tichý), 41. Šatka (Prna, Rehák), 45. Balga. Rozhodovali: Filip - Jančík, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1.

Nitra: Murček - Snovák, D. Štefanka, Wachal, Gubo, Cintula, Mrázik, Tóth, Petrovič, T. Štefanka, Machuč, M. Gajdoš, I. Gajdoš, M. Kolenčík, Ballay, Revaj, Belák

Pruské: Suchomel - Rehák, Vozár, Balga, Prna, Cíbik, Rusnák, Čerepan, Magut, Šatka, Valášek, Greguš, Tichý, P. Pagáč