Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: V repríze finále dievčatá opäť úspešné

ZEX: V repríze finále dievčatá opäť úspešné FLORBAL   30.01.2017

Cez víkend sme vycestovali do Spišskej Novej Vsi zopakovať si minuloročné finále a aj napriek neúplnej zostave sme dokázali súperky zdolať 2:3! V Banskej Bystrici sme si na ďalší deň vylepšili gólové štatistiky a vyhrali 1:15.

FBK Kométa Spišská Nová Ves - ŠK 98 Pruské

2:3

(1:1;1:1;0:1)

V sobotu sme nastúpili na zápas v Spišskej Novej Vsi a očakávali sme tvrdý súboj o body v tabuľke. Prvého gólu sa ujala Janka Trošková v 4. minúte, na čo hostia dokázali odpovedať v 10. minúte vyrovnávajúcim gólom. Hra bola veľmi aktívna zo strany na stranu, brankárky mali naozaj veľa práce. Do konca prvej tretiny sa skóre nemenilo.

V druhej tretine sme opäť v 4. minúte zvýšili na 1:2 po strele Ivany Hrehušovej, no nepodarilo sa nám odskočiť na rozdiel 2 gólov a P. Hudáková v 10. minúte vyrovnala na 2:2. V 12. minúte dostala Trošková trest 2 minúty za hru rukou, no naša pozorná obrana nedovolila domácim hráčkam ujať sa vedenia.

Na konci 2. tretiny bola vylúčená domáca Grossová, no ani my sme výhodu o jedného hráča nevyužili. V 5. minúte sa Šidlovej podarilo zvýšiť skóre na 2:3 a v 7. minúte dostala domáca Kristína Hudáková 2+10min za nešportové správanie, čo sme bohužiaľ opäť nedokázali využiť a tak sme zo Spišskej odišli s úsmevom na tvári a s plným počtom bodov na čele tabuľky.

Po záverečnej siréne si ešte K. Hudáková zarobila na červenú kartu po "krosčeku" na Resekovú, avšak pravidlá hry nedovoľujú udeliť ČK po ukončení zápasu, takže sa jej správanie bude prešetrovať až na disciplinárnej komisii.

FbK BCF Banská Bystrica - ŠK 98 Pruské

1:15

(0:5;1:2;0:8)

Banská Bystrica je aktuálne na poslednom mieste tabuľky, takže tento zápas bol povinným víťazstvom pre dievčatá. Od úvodu zápasu sme mali loptičku na svojich hokejkách a snažili sme sa hrať veľmi kombinačne. Už v 43. sekunde otvorila skóre Lenka Dobrodejová, no ďalšie góly sa nám nedarilo pridať, nakoľko domáce hráčky boli veľmi aktívne a niekedy sme sa zamotávali do vlastnej kombinačnej hry. Gólový impulz nakoniec dala v 14. minúte Dominika Hlaváčová, ku ktorej sa hneď pridala Hrehušová, Bachorcová a znovu Lenka Dobrodejová.

Druhá tretina bola výkonovo najslabšia, dievčatá sa nemohli presadiť a nepresnosti v rozohrávke využila domáca Laštiaková, ktorá zrušila čisté konto našej brankárky. V 11. minúte sa V. Dobrodejovej podarilo pridať šiesty gól a v 17. minúte kapitánka Trošková využila presilovú hru.

V tretej tretine sa náš výkon omnoho zlepšil, prihrávky boli presnejšie a dokázali sme sa presadiť vo viacerých útočných akciách. Góly postupne pridali Reseková, Bachorcová, L. Dobrodejová, Trošková,  2x Hrehušová, Kňažková a na koniec Trošková.

Predchádzajúci herný víkend, v ktorom Prešovčanky odišli zo zápasu budeme musieť odohrať v náhradnom termíne a taktiež sme sa nevyhli poriadkovej pokute. Presný dátum a čas dohrávky zverejníme neskôr na našej facebook stránke.

Po štrnástich dohraných zápasoch sa teda stále držíme suverénne na prvom mieste so ziskom 42 bodov za 14 výhier. Našim útočníčkam sa podarilo nastrieľať už 129 gólov a obrana s brankárkami si taktiež zaslúžia veľkú pochvalu za "iba" 37 inkasovaných gólov.

Aktuálna tabuľka:

Vyjadrenie Lenky Dobrodejovej ku zápasu s Banskou Bystricou:

„Slogan tohto súboja bol jasný – „vyhrať, ale nepodceniť súpera!“ Myslím, že celý zápas sa vyvíjal v náš prospech, no neboli sme úplne vo svojej koži. Prvé dve tretiny nám loptička odskakovala od hokejok, strely išli viac mimo ako na bránu ako keby sme stratili koncentráciu. V tretej tretine sa náš výkon zlepšil, strelili sme viac gólov a tak sa nám podarilo vyhrať“

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora ku zápasu so Spišskou Novou Vsou:

„Bol to od začiatku do konca vyrovnaný a dramatický zápas. Hralo sa takticky disciplinovane a veľmi opatrne, z čoho vyplynulo, aj keď možno nečakane, že dve družstvá s najproduktívnejším útokom, strelili spolu len päť gólov. Dali sme o jeden gól viac a ten rozhodol o výsledku“

Zdroj vyjadrení: szfb.sk